Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – kurjuse võimu võitja

22.03.2019 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kurjus saavutab võidu seal, kus tal õnnestub vallata inimese seesmine maailm. Seepärast ei püüdnud Jeesus ümber korraldada ühiskondlikke struktuure, vaid võttis ette kõige raskema: inimese südame. Tema käes on meid tõeliselt puhastada!
Kuid kas kurjuse võitmise teemal on mingi seos ka pühapäeva juhtsalmiga: „Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile!“ (Lk 9:62)?
Selleks, et Kristus saaks inimese elus midagi muuta, kurjuse võimu võita, tuleb teda järgida. Iga kord, kui Jeesus tervendas mõne haige või ajas kellestki välja kurjad vaimud, kõlas selle taga kutse: „Järgi mind!“ Nii on see tänapäevalgi.
Kutse järgida Jeesust, panna käsi jumalariigi adrale, on kõige kallim, mida praeguses maailmas võime saada. Selle vastuvõtmine või tagasilükkamine otsustab meie saatuse igavikus.
Sel põhjusel hoiatab Piibel kergekäelise suhtumise eest Jumala andidesse. „On ju võimatu neid, kes kord on olnud valgustatud, kes on maitsnud taevast andi ja saanud osa Pühast Vaimust, kes on kogenud Jumala head sõna ja tulevase ajastu vägesid ning ometi ära taganenud – neid on võimatu uuendada jälle meeleparanduseks, sest et nad iseendi kahjuks löövad Jumala Poja risti ja teevad ta naeruks“ (Hb 6:4–6). Hoidku Jumal meid taolise languse ja tagasivaatamise eest!
Marek Roots

Teie niuded olgu vöötatud ja lambid põlegu! (Lk 12:35)