Esileht » Arvamused » Arvamus »

Jeesus kui prügivedaja

07.10.2015 | | Rubriik: Arvamus

Vaata, see on Jumala Tall, kes kannab ära maailma patu.
Jh 1:29
Meie maja eest sõidab kindlatel päevadel mööda prügiauto, et tühjendada roheline konteiner. Vahel on selle kaas kenasti kinni, aga vahel jätab värviline kuhi kaane ammuli. Viimase kordumisel võib vedajalt oodata lisaarvet.
Juba mõnda aega näib mulle, et Jeesus on samuti prügivedaja. Nagu autojuhid, et tule ka tema uksele prõmmima, selleks et nõuda: «Kus on teie prügi? Ma tean küll, et te seda kuskil peidate, ja ma pean selle kätte saama!» Ei. Jeesus ootab nagu prügivedajadki, kuni me oma kahetsuse meie vigade ja saamatuse pärast oleme välja toonud. Alles siis teeb ta selle olematuks ja meie hing on taas puhas nagu prügikonteiner, millesse on just pandud uus kilekott.
Mitu liitrit muret ja vaeva Jeesus korraga kustutada suudab? Kui suure konteineri eest peame tasuma? Märkimisväärne on, et vastupidi maiste prügifirmade reeglitele ei pea siin prügieemaldamise eest maksma mitte meie, vaid hoopis meile makstakse peale, kui oma saasta loovutame. Vastutasuks võime kohe maitsta tükikest igavese elu õndsusest.
Nagu asises elus täitub prügikonteiner loetud päevadega, nii settib ka vaimuelus meie hingele juba mõne aja pärast uus koorem. Kust ta tuli, on juba teine teema, aga prügivedaja Jeesus on nagu kiirabi pidevalt valmis seda minema toimetama. Juhul, kui me ise selle tema kätte anname, nagu ta vaikselt siinsamas, sinu hingeukse juures ootab.
Piret Riim

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)