Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – kiusatuste võitja

14.02.2018 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Pühapäeva evangeelium räägib sellest, et saatan ahvatles Jeesust loobuma oma kutsumusest, kuid Kristus võitis saatana kiusatused. Jeesus sai sellega hakkama, sest ta oli Jumala Poeg ja ilma patuta. Tal oli silme ees selge siht ning ta teadis, mis on tema maailmas olemise eesmärk.
Jeesus mõistis, et saatana pakutu on tühine võrreldes sellega, mida tema tuli siia maailma tegema. Inimkonna päästmine oli Jeesuse jaoks palju kaalukam kui maine võim või rikkus. Kiusatused kestsid 40 päeva, mis on ka meie paastuaja pikkus. Kui Jeesus ei andnud 40 päeva jooksul järele saatanale, siis mida teeme meie? Kas suudame oma elu õiges suunas muuta, kas suudame loobuda halvast ja teha selle asemel head?
Kiusaja ei jäta ka meid rahule, kuid meie abi on Kristus, kiusatuste võitja. Paastuaeg on selleks, et võiksime olla ühenduses oma Päästjaga, kes annab meile jõudu. Oma jõuga ei suuda me ennast muuta, kuid Jumala Vaimu abiga on see võimalik.
Meilgi on oma hetked elukõrbes, mil tunneme end üksikuna, kiusatuna ja suutmatuna. Jeesust teenisid kõrbes inglid. Nii saadab Jumal meilegi oma abilised just siis, kui vajame tema tuge enim. Me ei pea olema üksi, sest Kristus on meiega ja mõistab meie raskusi, on ta ju ise sama tundnud. Ta annab meile jõudu ja aitab minna edasi.
Kaido Soom

Kiida, mu hing, Issandat, ja ära unusta ainsatki tema heategu. (Ps 103:2)