Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus ilmutab oma jumalikku väge

11.01.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jeesus alustab oma avalikku tegevust. Esimene imetegu, Kaana pulmas veest veini tegemine, näitab Kristuse tegevuse põhimõtteid. Ta on siin maailmas selleks, et inimesi aidata. Issand ei arutle selle üle, kas veini tegemine on ikka kõige olulisem ja kas vajadus joogi järele on ikka see, mida peab rahuldama, vaid ta läheb ja aitab hätta sattunud inimest. Oma tegevusega ületas Jeesus paljusid tolle aja maailma piire ja reegleid. Ta kõneles sõbralikult Samaaria naisega ja võttis tema käest vett – see oli asi, mida ükski juut ei teinud, sest ei tohtinud ebapuhta välismaalasega nii lähedalt suhelda.
Sünagoogis kõneldes rikkus Kristus tolle aja õpetuslikke norme, andes tunnistuse sellest, et temas täitub prohvet Jesaja ennustus. Paljud kahtlesid Jeesuse tegevuse õigsuses, kuid Jumala vägi oli temaga. Kristus aitas, toetas ja parandas maailma, tehes seda hoolimata inimeste kitsarinnalisusest ja väiklusest. Nii tõi Jeesus avaliku tegevuse algusega esile oma tegevuse põhimõtte: aidata inimest.
Meilegi annab turvatunnet teadmine, et Jumal on meie poolel ning armastab ja hoolib meist. Hea on teada, et Jumalal on vägi meie aitamiseks. Nii on kristlase tee siin maailmas turvaline ja Jumala varju all. Me võime Kristusele kõnelda kõigist muredest, mis meid vaevavad, ja tulla kõigest hoolimata tema ette – tema aitab.
Kaido Soom

Selleks ongi Jumala Poeg saanud avalikuks, et ta tühistaks kuradi teod. (1Jh 3:8b)