Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus ilmutab oma jumalikku väge

15.01.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Saabuval pühapäeval käsitletakse Jeesuse avaliku tegevuse algust. Me võime näha, kuidas Jee­sus õpetas tõelise väega ja tegi imetegusid. Paljud inimesed mõistsid, et Jeesus pole tavaline õpetaja-imetegija, vaid temas on midagi palju rohkemat, ta on Jumal. Kristuse teod kinnitasid osale rahvast, et ta on Päästja.
Teistes tekitasid tema õpetused pahameelt ja imeteod kadedust või kahtlust. Jeesus ei jätnud inimesi ükskõikseks, tema õpetused olid elulähedased, mitte teoreetilised. Imeteod aga aitasid hättasattunuid ja olid juhitud Jumala armastusest inimese vastu. Kristus mõistis pulmaliste muret seoses veini lõppemisega ega arutanud, kas vein on hea või halb jook, vaid aitas hädasolijaid ning tegi imeteo. Haige juures ei süüdistanud Kristus teda patus, vaid tervendas ja andis uue võimaluse. Jeesuse avaliku tegevuse algus näitab, et nii sõnadel kui tegudel on oluline roll.
Meie oleme Kristuse jüngritena siin maailmas ning ristimises on meid vastu võetud Jumala lasteks. Selle sakramendi kaudu on antud meilegi Püha Vaim ja Jumala vägi. Meie ülesanne on olla siin maailmas Kristuse töö jätkajad.
Nii on oluline roll igal sõnal ja teol, sest nende põhjal otsustatakse kristlaste üle. Kas meie sõnad on kantud Jumala armastusest inimeste vastu ja kas meie teod aitavad hädasolijaid?
Kaido Soom

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)