Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus annab elu

27.09.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Sügisel kolletuvaid lehti vaadates tekib paratamatult mõte kaduvusest ja surmast. Alles hiljaaegu oli looduses veel palju jõudu, nüüd näeme juba närbumist ja närtsimist. Nii on paratamatult lood ka inimesega. Elu ja surma teema puudutab iga inimest siin maailmas. Peame nägema ka seda, kuidas meie lähedased inimesed muutuvad nõrgemaks ja haigemaks ning oluliste ligimeste matuserongis käimine on ütlemata valus kogemus. Nendel keerulistel hetkedel mõtleme, mis on pärast kõige lõppu siin maailmas.
Inimeseks olemise juurde kuulub usk sellesse, et surmaga pole kõik veel lõppenud. Kõik maailma religioonid kõnelevad sellest, et surma järel on veel midagi ning meie praegune elu on vaid ettevalmistus sellele surmajärgsele eksistentsile.
Jeesuse elu näitab, et temal oli võim surma üle. Ta äratas surnuid üles ja andis neile seeläbi uue võimaluse eluks siin maailmas. Kristus suri ka ise ja Jumal äratas ta surnuist. Seeläbi avas ta meile tee igavesse ellu. Kristusesse uskumise kaudu saab inimene oma patu andeks ning võib kord viimses kohtus saada armu ja igavese elu Jumala riigis. Usklik inimene ei pea kartma surma, vaid ta võib oodata elu, mis on taevariigis maise elu järel. Seetõttu on meil kristlastena kergem kanda selle maailma raskusi ja kannatusi, sest need pole igavesed. Võime uskuda, et ees ootab Jeesuse antud elu.
Kaido Soom

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)