Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Päevapalve »

Jeesus annab elu

20.09.2023 | | Rubriik: Päevapalve

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. 2Tm 1:10


Ma tulen eilsest, et homme surra
kuid homme ei saabu homme
võib-olla ülehomme või veidi hiljem veel
ma olen teel …

Nii kirjutab Aarne Anmann. Ma olen teel … Sina oled teel. Aga kuhu? Surma poole? Kõikide ootuste, igatsuste ja lootuste lõpu poole? Kui nii, siis tuleb surm igaühe jaoks kindlasti liiga vara. Ikka on midagi pooleli, midagi on vaja lõpetada. Ja nii mõeldes – kellele üldse tuleb surm õigel ajal? Alati on päevalgi ajast puudu, saati siis eluõhtul …
Kuid siiski – mina olen teel. Ja sina oled teel. Ja meie. Teel taevariigi poole. Vähemalt selline on kristlaste usk ja lootus.
Usutunnistus tõdeb lühidalt: „Mina usun ihu ülestõusmist ja igavest elu.“ Usutunnistus ei lasku üksikasjadesse. Usku tunnistades väljendame seda, et oleme teel millegi enneolematu poole. Millegi sellise poole, mis inimkogemustesse ei mahu. Teinekord vast on lihtsamgi uskuda hingede taassündi või lahustumist olematusse, kuid kristlik usk esitab väljakutse olla veendunud selles, et Jumal suudab surmastki luua elu.
Nii usume, et lahkunud ei ole tundmatuses. Ei need, keda oleme armastusega igavikku saatnud. Ega needki, kes on kadunud merre, saanud põrmuks lahinguväljal, jäänud kadunuks metsaüksinduses või kõrbeavarustes. Jumal teab ja tunneb neid.
Meie koos oleme teel millegi enneolematu poole, mille kirjeldamiseks puuduvad meil täna sõnad. Ja mida mitte keegi ei ole näinud. Kuid mis on sama reaalne nagu see kõik siin meie ümber. Võib-olla reaalsemgi.

Palve

Issand, aita mul Sind usaldada. Ka siis, kui kohtun viimse vaenlasega, luba mul olla kindel, et Sina oled surma alistanud ja pannud valmis igaviku. Igaühele, kes Sind usaldab.

Joel Siim

 

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)