Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jätkuv toetus Rõuge kogukonnale

15.02.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Omanimelise sihtasutuse looja Alexander von Samson-Himmelstjerna on 13 aasta jooksul panustanud Rõuge kogukonda üle poole miljoni euro. Jaanus Mark

Samson-Himmelstjerna sihtasutus langetas aasta alguses otsuse, milliseid Rõuge kogukonna projekte toetatakse. Toetuste summa on sel aastal 43 530 eurot ja toetuse saajate hulgas on jätkuvalt ka Rõuge kogudus.

Rõuge Maarja koguduse õpetaja Mait Mölderi sõnul on toetus kogudusele väga oluline. See aitab täita mitte ainult neid ülesandeid, mis juba on, vaid vaadata ka väljapoole kiriku müüre ja katsetada uusi tegevusi.
Igal aastal pannakse õlg alla koguduse 5–7 projektile. Varasemalt on näiteks restaureeritud orel, remonditud kogudusemaja, ostetud koduse armulauajagamise komplekt, kirikutekstiile, kirjandust leeritöö tarvis ja palju muud.
Huvitava ettevõtmisena tõi Mölder esile uute personaaliaraamatute trükkimise. Tänapäevast digiteerimissuunda arvestades pole Eestis võimalik uusi personaaliaraamatuid osta. Kuna kogudus pidas seda oluliseks, siis tänu sihtasutuse toetusele trükiti vanade raamatute järgi uued, kuhu hakatakse kandeid tegema käesolevast aastast.
Sel aastal ostetakse kirikusse digitaalne temperatuuri- ja niiskusmõõtja ehk hügromeeter, et uurida olukorda ja teha otsuseid, milline küte oleks hoonele parim. Rahastati ka uue komplekti altarikatete ostmist ja pühapäevakoolitööd. „Lisaks tavapärasele koguduse juures toimuvale lastetööle on soov pakkuda näiteks lasteaedadele kirikupühasid tutvustavaid tunde,“ kõneles Mölder.
Suurimaks projektiks on eelmisel aastal pinna sondeerimistööde ja värvikihtide analüüsiga alanud altari remont. Sel aastal restaureeritakse altarimaal. Töö teeb Kanut.
Saksamaal Hamburgis elav kunagise Rõuge mõisniku järeltulija ja Rõuge valla aukodanik, omanimelise sihtasutuse looja Alexander von Samson-Himmelstjerna on 13 aasta jooksul panustanud kohalikku kogukonda üle poole miljoni euro, mille eest pälvis 2014. aastal presidendilt Maarjamaa Risti V klassi teenetemärgi kohaliku elu toetamise eest Võrumaal.
Kätlin Liimets

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)