Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Järgida oma tõekspidamisi

11.01.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

EEAEesti Evangeelne Allianss kutsub kaheksandat korda Eestimaa kogudusi pidama palvenädalat. Palvenädal algas läinud pühapäeval ja kestab selle nädala lõpuni.

Tänavused palveteemad on koostanud Saksamaa, Austria ja Šveitsi koguduste liikmed, mõeldes reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamisele, julgustades meid järgima kristlikke tõekspidamisi. „Ainult seal, kus on võimalik vabalt arutleda, saame väita, et meil on südametunnistuse-, sõna- ning usuvabadus. Selle aluseks on sola’de alalhoidmine,“ öeldakse palvenädala tutvustuseks. Kristlase tõekspidamise võiks kokku võtta sõnaühendisse „Soli Deo Gloria“, au vaid Jumalale.
Tänase päeva märksõnaks on sola fide, mis kutsub meid tänama, et Jumal on meis usu esile toonud; andeks paluma, et me mõnikord hoopleme oma usuga, ja paluma: „Ma usun, aita mind mu uskmatuses!“ (Mk 9:24). Nii palvetatakse paljudes kirikutes Eestis ja laiemalt Euroopas.
Eri konfessioonide kogudused on meil harjunud koostööd tegema. Kuid tuleb tunnistada, nagu tõdeb ka Eesti Evangeelse Alliansi president Mihkel Kukk, et palvenädala aeg jaanuari alguses pole eriti sobilik. Nii kogudused kui inimesed on pärast advendiaega väsinud ja alati ei tarvitse sünergiat tekkida. Siiski teeb ühendus eesotsas peasekretär Indrek Luidega tööd, et kogudused liituksid palvenädalaga, sest just palve liidab kogudusi.
Selleaastase nädala teema on „Unikaalne“ ja unikaalne ongi see, kuidas kristlased armulähetuses on koos üksteise ja Jumalaga. Kui mõnes paigas peetakse ühine jumalateenistus, siis eriliselt tundub sel aastal usk liitvat Hiiumaa kogudusi, kus igal õhtul võib jumalasõna kuulama ja palvetama minna. Ühiseid teenistusi peavad seal luteri ja baptistide kogudused ning Eesti apostlik-õigeusu kogudus.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)