Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Janunedes jumalasõna järele

19.08.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Sindi kogudus peab jumalateenistusi kogudusemaja saalis. Maarika Buht-Loos

Väike, vaid 25 liikmega ja pisut veel väiksema liikmesannetajate arvuga Sindi kogudus on tegus ja tähistab sel sügisel koguduse taastamise 25. aastapäeva.

Kuigi Sindi kogudus loodi juba aastal 1899, katkes tema tegevus nõukogude võimu perioodil. See on ka igati mõistetav, sest kogudusel oma pühakoda polnud – jumalateenistusi peeti 19. ja 20. sajandi vahetusel ehitatud koolimajas. Kogudus taastati 1990.
Kogudus ostis endale raudteejaama tööliselamu, mis ehitati enda tarbeks ümber. Sealses saalis peetakse praegugi kaks korda kuus jumalateenistusi. Aastast 2008 teenib kogudust hooldajaõpetaja Tõnu Taremaa, jumalateenistusi käib pidamas diakon Rando Lillepa. Umbes aasta tegutseb kogudusemaja ruumides Toidupank.
Märkimisväärseks võib lugeda koguduse lastetööd: selles osaleb 21 last vanuses 3–15 eluaastat. Lastega tegelevad Alice Laanemaa ja Monika Ristoja, kes ütlevad, et sügisel on lootust alustada ka leerikooliga.
Kogudust on toetanud Soome Anjalankoski sõpruskogudus, kes aastate eest kinkis siinsetele sõpradele klaveri. Paraku pole sellele mängijat ja kogudus laulab jumalateenistusel ikka a cappella õpetaja järel. Nüüd on esitatud linnavalitsusele taotlus altariesise põranda ja altarivõre ehituseks, et lihtsam oleks armulauda jagada. Kavandatuga loodetakse valmis saada 25. oktoobriks, kui koguduse pidupäeva peetakse. Muidugi juhul, kui toetust saadakse.
Õpetaja sõnul on kogudus ühtehoidev, kõik tunnevad kõiki ja hoiavad häid suhteid sõpruskoguduse inimestega. Käiakse vastastikku külas, sindilased on saanud osaleda ka Soomes kirikupäevadel.
Rita Puidet

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)