Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

«Jah, Issand,» on kinnitanud Kaljo Raid kogu elu

18.11.2009 | | Rubriik: Kultuurielu, Muusika

Ilmunud on Kohila baptistikoguduse pastori Kaljo Raidi jutlusekogu «Jah, Issand!» ja heliplaat «Mullatükk».
Neile, kes armastavad jutlusi lugeda, on OÜ Pauluse Raamatupood välja andnud kauaaegse Kohila baptistikoguduse pastori Kaljo Raidi 52 jutlusest koosneva kogu.
Meeldiva elamuse pakub ka plaat, kus raamatu autor laulab põhiliselt Marje Singi laule, klaveril saadab ja kaasa laulab samuti Marje Sink.
Kaljo Raid sündis 1918. aastal Viljandis, kus algas ka tema koolitee. Lõpetanud usuteaduse seminari, ordineeriti ta 1943. aastal ja temast sai Kohila koguduse pastor. Ta teenis ustavalt aastani 1984 ja lahkus igavikku 1995. aastal Tartus.
«Öeldes: «Jah, Issand!», ütleme «ei» kõigele halvale. Me ei saa korraga ütelda «jah» heale ja halvale, armastusele ja vihkamisele.
Meie tahame ütelda «jah» Jumalale – see tähendab otsust minna heategudega, minna armastusega, see tähendab sulgeda süda inetusele, halvale, patule ja maailmale,» ütleb Kaljo Raid.
Oma jutlustega, pühendumusega ka muusika kaudu, on autor edastanud oma sõnumi Jeesusest Kristusest. Nagu ka kunagine Kohila koguduse muusikajuht ja helilooja Marje Sink (1910–1979), kelle muusika suunab meid igaveste väärtuste poole. Tänu Kaljo Raidile kujunes Kohila alev paigaks, kuhu tuldi lähemalt ja kaugemalt.

Rita Puidet

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)