Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jagatud rõõm on mitmekordne

28.09.2005 | | Rubriik: Kirikuelu

Otepää koguduse esindus käis Soomes, et jagada Vihti sõpruskoguduse rõõmu uuenenud kogudusekeskuse üle Nummelas.

Vastrenoveeritud maja kirikusaal ei mahutanud jumalateenistusele kogunenud inimesi, osa rahvast sai teenistuse käigust osa fuajees ja koosolekusaalis istudes. Altari ette lauale seatud väikeste karikate arvu järgi oli armulauale tulijaid ligi pool tuhat.  Teenistuse lõppedes jagati tunnustust neile, kes olid 4,5 miljonit eurot maksnud ehituse valmimise taga.

Mugavus ja hubasus üle kõige

Koguduse juhatuse esimehe Erkki Saario sõnul ehitati vaid koguduse oma vahenditest ja raha uuenduskuuriks hoiti kokku viimaste aastatega. Seda on kogudusel jõukohane teha, kuna 25 000 elanikuga vallas on koguduseliikmeid 23 000, kelle töötasust 1,5% läheb kiriku heaks.

Ringkäik majas andis tunnistust võimalustest, mida kohalikule rahvale pakutakse. Majja on paigaldatud lift, töötegijatele  arvutitega sisustatud kabinetid, konverentsisaalid, igale töölõigule on eraldatud toad koos väikese kööginurgaga lisaks täisvarustusega köögile, mis võiks vastata korraliku toitlustusettevõtte köögi vajadustele. Ümberehituse käigus on majas enam valgust. Keldrisse paigutatud masinavärk hoiab ruumides soojust ja reguleerib niiskusesisaldust.

Koguduse uueks suunaks on töö väikelaste emadega. Nende tarvis on ruumid, kus avar mänguruum, köök ja vajalikud abivahendid. Pühapäevakooli ja noortetöö ruumidele lisaks on koht neilegi lastele, kes saavad koguduse juurde tulla pärast kooli.

Enam pinda on planeeritud diakooniatöö tarvis, mõeldud on privaatvestlustele ja vastavalt on sisustatud ruumid.

Otepää ja Vihti kogudust seovad enam kui 10 aasta pikkused sõprussidemed, mis on kahe koguduse rahvast  lähendanud ja liitnud. Vihtilased on aidanud üles ehitada Otepää talvekiriku, toetavad koguduse laste- ja noortetööd, sealhulgas laagrite korraldamist ning viimastel aastatel andnud umbes 3000 eurot vähekindlustatud peredele jõulupakkide tegemiseks. Ja mis minule eriti meelepärane: tellivad oma kogudusele Soome ja tasuvad 20 Otepää koguduse liikme eest Eesti Kiriku aastatellimuse.

Toetust põhja, lõunasse ja itta

Töötegijate poolest pole kaks kogudust võrreldavad. Vihti kogudusel on 8 õpetajat, neist 2 naist, 3 kantorit, 5 diakooniatöötajat ja 4 perenaist. Lisaks vabatahtlike töörühmad erinevate tegevussuundade toetamiseks. Pühapäeval pärast jumalateenistust kogunes kirikuõpetaja Reijo ja tema hambaarstist abikaasa Rakel Kaarto koju sõpruskoguduste töörühm, et koos küllatulnud Otepää, Rautavaara (Soome) ja Toksova (Ingeri) koguduste esindajatega anda hinnang senisele koostööle ja arutada läbi lähiaja ülesanded.

Kuopio piiskopkonna Rautavaara kogudus asub Soome põhjapiirkonnas ja pealinnalähedane Vihti kogudus leiab võimaluse neid toetada. Nagu jagub vihtilaste toetust ka Leningradi oblastis asuvale Toksova kogudusele, keda Nummelas esindas pastor Eero Kugappi (perekonnanime venepärane kirjutusviis), piiskop Aarre Kuukauppi vend. Otepää kogudusest olid Soomes pidupäeval koos õpetaja Jüri Stepanoviga koguduseliikmed Helle Mölder, Laine Pukk ja Taavo Stepanov.

Sirje Semm

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)