Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jagada teadmisi ja olla kannatlik

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Ei mäletagi, millal viimati sain õppetunni nagu möödunud nädalal. Olin pidanud plaani minna jumalateenistusele armsasse Nõo kirikusse. Üheks ajendiks oli koguduse kodulehel olev teade, et pärast teenistust kõneleb dendroloog Alar Läänelaid. Suured puud majade läheduses on teema, mis alati paelub. Vana kirik ja vana puu selle kõrval on just kui sümbol millestki igikestvast ja kindlast.

Kõik läks aga hoopistükkis teisiti. Ja asi pole selles, et dr Alar Läänelaid on hoopiski dendrokronoloog. Kaks sarnase algusega sõna, ent kaks erinevat mõistet ja erinevat sisu. Usun, et tähistades Martin Lipu päeva said pärast jumalateenistust kirikusse jäänud ülevaate kiriku altarikujudest. Need pärinevad kogudust teeninud Martin Lipu ajast ja on üle saja aasta vanad. Loeng oli kaheldamatult paeluv ja selgitas, kuidas vanade esemete vanust on võimalik kindlaks määrata. Kuri viirus sundis oodatud loengu asemel hoopis voodisse.

Aga mulle meenub üks mõne aasta tagune sinod. Mäletamist mööda toimus see Nõo koolis. Põhjus, miks seda meenutada, peitub sealses praostkonnas. Üldse mitte traditsiooniliselt kuulasid aastal 2015 sinodilised esmalt emeriitdotsent Henn Kääriku ettekannet luterlikust tööeetikast. Imetlen, kuidas praostkonnas on leitud viise inimestele teadmisi jagada. Ootan juba põnevusega, millega selleaastasel sinodil osalejaid vaimselt kostitatakse.

Möödunud päevad aga viisid mu mõtted ikka ja jälle Jeesuse kibeda kannatamise juurde, aga samas suunasid uskuma, et halvad päevad lähevad mööda. Tuleb vaid uskuda, olla kannatlik ja anda endast parim.

Rita Puidet