Esileht » Uudis » Uudised »

Jaapani luterlaste juht Eestis

09.02.2010 | | Rubriik: Uudised

Jaapani Evangeelse Luterliku Kiriku president Sumiyuki Watanabe ja EELK peapiiskop Andres Põder. Foto: EELK arhiivEestis ühepäevasel visiidil viibinud Jaapani Evangeelse Luterliku Kiriku president Sumiyuki Watanabe külastas meie kirikuvalitsust ning misjonikeskust.
Idee Eesti külastamiseks sai Sumiyuki Watanabe Soomest, kus ta viibis koostööpartnerite külalisena veebruari alguses. Aku Kaura ja Heikki Hilvo Soome Misjoniseltsist saatsid Jaapani kolleegi ka Tallinnas.
Konsistooriumis võtsid Jaapani külalist vastu peapiiskop Andres Põder ja misjonikeskuse juhataja Mika Tuo­vinen. Kõneldi mõlema kiriku olukorrast ja sidemetest rahvusvaheliste organisatsioonidega. Sumiyuki Watanabe selgitas, et Jaapani luterliku kiriku eesmärgiks on uute koguduste rajamine.
Sellesse protsessi on juba 110 aastat panustanud Soome Misjoniselts, kes 1900. aastast on tõusva päikese maale saatnud misjonäre. Tavaliselt läkitatakse perekond, kes asub elama piirkonda, kus veel ei ole luterlikku kogudust. Paar aastat kulub jaapani keele õppimisele. Sellesse aega jääb ka kohalikega lähemate kontaktide loomine. Misjonärid viivad läbi inglise keele tunde, korraldavad seltskondlikke koosviibimisi ning räägivad huvilistele ristiusust ja evangeeliumist. Tegevuse sujudes on loogiliseks jätkuks uue koguduse tekkimine, kus hakkavad regulaarselt toimuma jumalateenistused.
Mika Tuovinen, kes tutvustas külalisele misjonitööd Eestis, märkis Eesti Kirikule: Jaapanist saame näite, et misjoneerimist ootavad ka need piirkonnad, mis oma arengu taseme poolest ületavad kohati lääne ühiskondi.
Jaapani luterlikus kirikus on 23 000 liiget, 83 vaimulikku ja 126 kogudust.

Liina Raudvassar

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)