Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Jaani kirikus avati Juss Piho isikunäitus

05.05.2021 | | Rubriik: Teated

Tallinna Jaani kiriku galeriis avati Juss Piho isikunäitus „Ring / Circle“.

Esmakordselt Tallinna Jaani kiriku galeriis esineva maalikunstniku Juss Piho näitus „Ring/Circle“ koosneb kunstniku viimase aja töödest. Ring on kunstniku jaoks kujund, kuid ka lai filosoofiline mõiste. Tema sõnul on ring sügavamõtteline lihtne mõiste, mis annab palju tõlgendusi. Näiteks on ringi kui aupaistet tema maalidel kujutatud alati inimese näo ees, kuid traditsioonilistel ikoonidel on ring ehk aupaiste kujutise taga. Enda sõnul maalib kunstnik vaistu – läbitunnetatud eluetappe, fragmente noorusest, tundmusi, aistinguid. Kuna kunstniku jaoks on tulevik teadmata, siis maalib ta läbielatud emotsioone. 

Oma tugevaks küljeks peab ta kompositsioonitaju ja värvide omavahelist pingestatust – figuur ei ole esmatähtis, vaid selleks on visuaalne vahend. 

Kunstnik Juss Piho tööd paistavad nii helged kui ka õnnelikud, kuid samas aimub neist ajatu metafüüsiline alge ja temale iseloomulik vaimsus. 

Juss Piho on sündinud 14. juulil 1963 Tallinnas ja on vabakutseline maalikunstnik. Piho on saanud mitu rahvusvahelist preemiat. Kirik on avatud T–R kl 10–16, K kl 10–18 ja pühapäeviti jumalateenistuste ajal kl 10–12.

Lühendatult kuraator Erkki Juhandi näituse tutvustusest.

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)