Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jaani kirikul on kasvamas kaks õunapuud

12.10.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Jaani_6unapuu_2609Lõikustänupüha jumalateenistuse järel istutasid peapiiskop Urmas Viilma, koguduse õpetaja Jaan Tammsalu ja Tallinna linnapea ülesandeid täitev Taavi Aas Tallinna Jaani kiriku ette kaks õunapuud reformatsiooni 500. aastapäeva ja Jaani kiriku 150. aastapäeva puhul.
Jaani kiriku peauksest kahel pool on muruplatsid, mis seni tühjalt seisnud, sinna puud istutatigi. Õpetaja Tammsalul oli ammu mõttes sinna midagi ilusat panna. Nüüd otsustatigi peapiiskopi üleskutsele vastates õunapuud istutada. Tegu on iluõunapuudega «Rudolph», mis kasvavad kuni 3,5 meetri kõrguseks, on kauni võraga ja õitsevad kevadel külluslikult roosade õitega.
Kiriku seina ligi istutades on probleem selles, et suur puu võiks akende ette kasvada ja maa-aluseid kaableid vigastama hakata. Sort «Rudolph» on aga sinna nagu loodud. Istutamise ajal lauldi üheskoos õunapuu istutamise regilaulu.
Mõned tunnid hiljem reformatsiooni juubeliaasta vastuvõtul Tallinna raekojas andis peapiiskop Urmas Viilma õunapuu istutamise esimese tänukirja Tallinna Jaani kogudusele. Edaspidi pärjatakse tänukirjadega kõiki teisigi õunapuude istutajaid. Aga õunapuude istutamise idee olevatki tegelikult tulnud Jaan Tammsalult.
Tiiu Pikkur

Ref500_logo_tsitaadiga

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)