Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Jaani kiriku lekkiv katus tehakse korda

10.05.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Vabaduse väljaku äärses Jaani kirikus lõppesid põhjalikud renoveerimistööd mullu novembris, kuid juba on selle katuse kallal taas remondimehed ametis. Nimelt tuli tänavuse erakordse talve tõttu välja, et aastaküm-neid väldanud lekete tagajärjel on kiriku katust koos hoidvate tõmbetalade otsad lootusetult mädanenud.

Tallinna Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu rääkis, et katusepleki all olevad nõrgad kohad reetsid uuenduskuuri käigus värske välimuse saanud seintele tekkinud laigud. Varem ei osanud aja jooksul tuhmunud ja plekiliseks muutunud seintel keegi midagi kahtlast märgata.

Nüüd kui kirikus renoveerimis-töid teinud Tarrest Ehitus OÜ mehed kontrolliks ja omal initsiatiivil katuseääre lahti tegid, avanes neile ehmatav vaatepilt: jäätumise tõttu oli vesi läbi plekk-katuse ühekordse valtsi sisse pressinud ning pikkade aastate jooksul talaotsad paljudes kohtades ära mädandanud. Tammsalu märkis seejuures, et valtside vahelt pääses vesi pleki alla vaid jäätumise korral, vihmavesi läbi ei tulnud.

"Kiriku lõunapoolses küljes on enamik müüri peale ulatuvatest ning katust koos hoidvate tõmbetalade otstest niivõrd mädanenud, et puidupuru tuleb töömeestel lihtsalt prügikühvlitega kottidesse loopida," kirjeldas Tammsalu. "Ütleks, et jumal tänatud, et katus sel talvel läbi jooksis, sest just selle tõttu ehitaja avastaski, kuivõrd hull olukord on üleval – ehk siis tegelikult kogu selle ilusa remondi kestel oleks võinud katus üle ääre maha tulla."

Nüüd on ehitusfirmal vaja niiskuse tõttu ohtlikult puretud talaotsad järgemööda n-ö plommimisega korda teha.

Tammsalu ütles, et Jaani kiriku katus peaks korda saama maikuu lõpuks ja nende täiendavate tööde eest küsib ehitaja ligi 6400 eurot. "Tegu on sümboolse summaga. Ehitaja leidis, et kuna nad katuse parandamise käigus seda ei märganud, siis püüavad nad asja meie jaoks võimalikult odavalt, kuid siiski kvaliteetselt ära teha," tähendas ta.

Edasi loe Eesti Päevalehest

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)