Esileht » Online » Online artiklid »

Jaani kiriku fassaadi remont nõuab 400 000 krooni

11.02.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Osaühing Haapsalu Koguduse Varahaldus sai linnavalitsuselt Jaani kiriku fassaadi renoveerimiseks 400 000 krooni toetust.

EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus taotles raha, et lõpetada projekt "Jaani kirik korda". Projekti eelarve on u 1,5 miljonit krooni. Eraisikud on seni panustanud 300 000 krooni ja kultuuriministeerium 600 000. Suurim eraannetaja on olnud Sulev Saareväli. Kiriku remonti toetavad ka AS Sadolin ja OÜ Parila Klaas.

Osaühingu juhatuse esimehe Madis Küti sõnul koostatakse praegu kiriku muinsuskaitselisi eritingimusi, mis on sisetööde aluseks. "Nii nagu soojaks läheb, jätkame õue korrastamist ja püüame, et kirik saaks lubjatud," ütles ta.

Seni suurim ja kulukaim töö on olnud kirikuseintelt vana krohvi eemaldamine ja uuesti krohvimine. Kirikul on juba ees uued välimised aknad. Sisemised paigaldatakse ilmselt märtsi alguses.

Varasemate rahaeralduste eest on Koguduse Varahaldus tellinud vana tuulelipu koopia, mis ootab korstna kõrvale püstitamiseks soojemat ilma. Uus tuulelipp on valmis, vana, 1690. aasta numbrit kandev muinsusväärtus seisab aga koguduse kantseleis ahju otsas ning ootab restaureerimiseks raha.

Uus tuulelipp väärib oma nime ja hakkab linlastele näitama tuule suunda. Vana ja roostes lipp ei teinud seda juba aastaid.

Lähemalt loe Lääne Elust

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)