Esileht » Online » Online artiklid »

Jaan Tammsalu: unustame nii kiiresti ära viletsa, harjume nii kiiresti heaga

15.04.2020 | | Rubriik: Online artiklid

“Me unustame nii kiiresti ära viletsa, harjume nii kiiresti heaga, peame seda normaalseks kõige selle kõrval, et maailmas iga päev tuhandeid sureb nälga ja paljudesse viirustesse jne,” ütles Tallinna Jaani kiriku õpetaja Jaan Tammsalu saates “Tallinna panoraam”.

“Mina mõtlen nii, et kui me oleme üle elanud rahavahetuse, kus igaühel oli 200 krooni käes… Kui mul oleks praegu 200 krooni käes, arvestatuna ümber eurodesse, kas ma siis praegust olukorda hindan nii traagiliselt kui siis?” mõtiskles Tammsalu, vastates saatejuht Maris Johannese küsimusele, kuidas edasi elada, kui senine maailm on nagu noaga katki lõigatud.

“Me oleme juba ära unustanud oma kartuli-söömise lubaduste kõrvalt selle, mis on olnud – või mis oli nõukogude aja lõpus – talongid, piirid kinni, kuskile ei saanud, ma ei saa lennata… Kuhu sa lendasid, tahaks lennata küll, aga piir on ees!” tuletas Tammsalu meelde.

“Ja nüüd on äkki meilt meie kapsapea ära võetud – võttis meilt meie nunnu ära… Harjume natuke ka sedapidi elama!” ütles ta.

“Anu Raud on nii kaua aega tagasi juba öelnud, et Nobeli preemia tuleks anda inimesele, kes mõtleks välja arengupiduri,” sõnas Tammsalu.

“Kuhu me tormame? Millise kuristiku poole me kihutame? Kui me ei oska ise pidurdada, siis äkki pidurdatakse, et me tuleksime mõistusele ja vaataksime, mis mul kõik olemas on!” soovitas ta.

Videot vaata siit.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)