Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jaan Tammsalu mõtisklused igavikust

13.04.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Jaan Tammsalu jagab autogramme. Tiiu Pikkur

Kirjastus Pilgrim esitles 31. märtsil Tallinna Jaani kirikus õpetaja Jaan Tammsalu raamatut «Igaviku hääl».

Katkendeid raamatust luges autor, saamisloost rääkis toimetaja Terje Metsavas. Muusikalise poole eest hoolitsesid Tammsalu head sõbrad Robert Jürjendal, Toomas Vavilov, Jaan Elgula, Bonzo ja Marek Sadam.
Raamatus «Igaviku hääl» arutleb õpetaja Tammsalu igaviku üle, otsides vastuseid paljudele olulistele küsimustele, millele inimkond ajast aega on vastust otsinud. Kuhu on maailm ja inimesed teel? Mil moel on võimalik leida lootust selles rahutus maailmas? Millal on kõige valusam? Mis on tõde? Mis on elus kõige tähtsam? Missugune on armastuse keel ja hääl? Millal on hingel valus? Kui oluline on andestus? Jne.
«Igavik on see, mis algab juba siin, selles elus. Igatsus igaviku järele on igatsus elusama elu järele,» ütleb Tammsalu. Intervjuuna valminud raamatu tekstid kõnelevad tema enda elukogemuse ja pikaaegse teenimise jooksul talletatud tõdedest, tähelepanekutest ja veendumustest.
«Igavikul on kohati salapärane armastuse, rõõmu ja rahu hääl. Tegin katse temast rääkida lihtsate sõnadega ja taipasin, et kõnelesin elust,» räägib Tammsalu oma raamatus.
«Elu juures on kõige imelisem elu ise – see, et me elame. See ongi kõige imelisem,» kirjutab autor. «Ma ei lakka imestamast, ma ei lakka tänamast Jumalat selle eest, et mulle on antud võimalus elada. Tunda seda, mida ma olen tundnud ja veel võin tunda; näha seda, mida ma olen näinud ja veel võin näha, puudutada …»
Kirjastuse Pilgrim Hääle-sarjas on varem ilmunud Jaan Tätte «Vaikuse hääl», trükivalgust ootavad Fred Jüssi «Inimese hääl» ja Siiri Sisaski «Südame hääl».
Tiiu Pikkur

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)