Enne avatud uste päeva teatati, et pärast külaliste lahkumist toimub Hundisilmal ka puhastav riitus, et talu kapo läbiotsimise tõttu sinna tunginud halbadest energiatest puhastada, ja seejärel pühitsetakse talu ka uuesti sisse.

Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu rääkis Delfile, et tegu oli kirikuõpetajate jaoks tavapärase kodu sisseõnnistamise talitusega. “Selle kohta on nii palju imelikke lauseid olnud ajakirjanduses, küll puhastusriitused ja maagilised riitused, aga see on kodu õnnistamise talitus, mida kirikuõpetajad teevad pidevalt,” kinnitas Tammsalu, kes ise käib kodudes sama talitust läbi viimas vähemalt korra kuus. “Eriliseks teeb selle võib-olla ainult inimene, inimese olukord ja kaamerate hulk,” märkis ta.

Tammsalu sõnul on kodu õnnistamise talitus kirjas ka kirikuõpetajate käsiraamatus ja sealse korra järgi ta talitusi läbi viibki. “Ma tegin seda täpselt selle korra järgi, nagu ma teen seda ka teistes kohtades. Uute kodude valmimisel ja igasuguste murede korral, kui inimesed ei saa rahu jne,” sõnas Tammsalu.

Edasi loe Delfist.