Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Issandat, vägevat kuningat kiites

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Valga praostkonna kagunurgas asuv Hargla kirik võttis vastu laulupäevalisi. Sirje Semm.

Valga praostkonna laulupäeva kontsert-jumalateenistus peeti 11. juunil Hargla kirikus.

Kaks ja pool tundi kestnud laulupäeva mahtus koguduselaulu, palvet, jumalasõna, abipraost Vallo Ehasalu ehedat jutlust Jesajast, väga head koorilaulu, ansamblilaulu ja pillimängu. Kogu sündmus on õpetaja Tiit Kuusemaa poolt üles võetud ja tagantjärele vaadatav EELK Valga praostkonna kirikuelu Facebooki lehelt.

Laulupäev algas rongkäiguga kirikumäele, ees kandis praost Mart Jaanson praostkonna lippu, tema järel tulid puhkpillimängijad ja osavõtjad. Enne kirikusse sisenemist lauldi kiriku ees lipulaulu. Kirikus esitasid valikkoorid, solistid ja Karijärve Keelpilliorkester Meelis Roosaare dirigeerimisel võimsa avaakordina 12 minuti pikkuse Johan Tamverki kantaadi 62. psalmile „Ükspäinis“ (seade Mart Jaanson).

Muusikuharidusega praost Jaansoni tervitussõnadest laulupäevalistele sain kinnitust, miks kavas on mitu laulu Enn Võrgu loomingust ja sellele, et laulude valikus ei ole olnud midagi juhuslikku. Märgiline aasta 1905 on sünniaastaks kolmele eesti heliloojale: Enn Võrk, Eduard Tubin ja Eduard Oja. 1906. aastal sündinud Johan Tamverki kantaat „Ükspäinis“ võis olla noore helilooja lõputöö Tallinna Kõrgemas Muusikakoolis. Enn Võrk, kes oli sunnitud pärast teist maailmasõda elama sisepagenduses, lõi küll oma lipulaulu 17aastaselt, aga näiteks üks tema kaua unustuses olnud teos „Ärgake!“ kanti ette alles Rapla kirikumuusikafestivalil 2005. aastal.

Laulupäeval kõlas ka kaasaegsete autorite Piret Rips-Laulu, Mart Jaansoni, Madis Kanarbiku, Tõnu Kõrvitsa, Katrin Burmani ja Tuuliki Jürjo heliloomingut.

Vahepalanaesitasid Kristiina Lõhmuse juhendamisel lapsed loo kolmest puust. Külalislauljad olid kohale tulnud Viljandi ja Võru praostkonnast ning maaülikoolist. Laulupäeva lõpus said solistid ja kollektiivide juhid ühelt peakorraldajalt Miina-Liisa Kuusemaalt tänulilled.

Sirje Semm

Valga praostkonna laulupäeva esinejad 

kogudustest:

Elva naiskoor, Nõo segakoor, Otepää ansambel, Puhja ansambel Dionysius, Viljandi Jaani naisansambel, Vastseliina ja Võru valla ühendkoor, Puhja kandlering;

külalisesinejad:

Eesti maaülikooli kammerkoor Camerata Universitatis, Pühajärve-Rõngu puhkpilliorkester, Karijärve Keelpilliorkester;

solistid: 

Eveli Roosaar, Ott Indermitte; orelil ja klaveril Anneli Klaus, Anne Juzar, Meelis Olev ja Anna Humal;

dirigendid ja juhendajad:

Stefan Groote, Meelis Roosaar, Kärri Toomeos-Orglaan, Lembi-Liis Ebre, Ingrid Tigane, Edith Groote, Tuuliki Jürjo, Seidi Mutso, Ara Bander, Miina-Liisa Kuusemaa, Arno Anton, Eveli Roosaar, Anneli Klaus.