Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Issanda õuesid igatseb mu hing

27.06.2018 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Suvel on teelistele avatud 448 pühakoda, saab teada „Teeliste kirikute“ teatmikust. Ikka leian ma kaunil kodumaal mõne paiga, muuseumi või objekti, mida varem näinud pole.
Aga teatmikku sirvides on mul hoopis muu mõte. Kellegi jaoks tähendab see vabatahtlikku tööd – jätta oma toimetused kõrvale, et teeline saaks põigata pühakoja jahedasse varju. Sageli on aastasadu vana kirik paikkonna ainus vaatamisväärsus ja teeline võtab aega süveneda, mõnikord ka palvetada. Tegelikult on vabatahtlikule paras koormus avada igal hommikul uksed, hoolitseda kiriku korrasoleku eest. Südamlik tänu neile kümnetele, kes meid teeliste kirikutes vastu võtavad!
Sel aastal annaksin ma puhkuse ajaks väikese koduse ülesande. Augustis ilmub kirikulehes minu lugu Eesti kunstiinstituudi doktorandi Liisa-Helena Lumbergi magistritööst, mille tarvis ta uuris 19. sajandi teisel poolel valminud altarimaale. Seepärast pöörake suvel kirikuid külastades erilist tähelepanu just neile. Jätke meelde maalil kujutatud teema ja püüdke ära arvata, mis ajal altarimaal on valminud. Siis on ehk veelgi põnevam lugu lugeda – vihje maali vanuse määramiseks leiab loost. Kaunist suve kõigile ja kohtume taas 1. augustil!
Rita Puidet

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)