Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Issand on lähedal

14.12.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jõulusündmust on raske mõista ilma püha perekonnata ja nii toovad lähenevad pühad meie silme ette Jeesuse ema Maarja ja tema maise isa Joosepi. Ootamatu rasedus oli tollases ühiskonnas palju enam taunitud kui tänapäeval. Maarja võis kogeda hirmu nii oma abikaasa kui ühiskonna suhtumise ees. Ometi Jumal lahendas olukorra ja näitas Joosepile, et laps, keda Maarja ootab, pole mitte tavaline, vaid eriline.
Seda kinnitas ingli ilmumine nii Maarjale kui Joosepile. Kahtlemata oli Maarjale kinnituseks ka Eliisabeti prohveteering. Ta lausus Maarjale: «Õnnistatud oled sina naiste seas ja õnnistatud on sinu ihu vili!» Maarja ja Joosepi usku nende lapse erilisusse kinnitasid nii karjased kui idamaa targad.
Piibel ütleb, et Maarja jättis kõik need lood meelde, mõtiskledes nende üle oma südames. Jumal aitas püha perekonda koos hoida ja kaitses oma Poega hädaohu eest. Maarja ja Joosep võisid kogeda Issanda lähedust.
Päästja lähedust võime kogeda saabuvate pühade ajal meiegi. Selleks läheb vaja avatud südant ja suutlikkust kuulda Jumala häält. Jõulud on imede aeg ja nii nagu Maarja ja Joosep võisid kogeda imesid, saame seda tunda meiegi. Üks imedest on see, et Jumal kõneleb meiega. Ta saatis oma Poja siia maailma meie pärast, et võiksime tunda tema lähedust ja kogeda eluteel Jumala abi.
Kaido Soom

Kiida, mu hing, Issandat, ja ära unusta ainsatki tema heategu. (Ps 103:2)