Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Issand on lähedal

22.12.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Neljas advendipühapäev on pühendatud Jee­sus-last ootavale Maarjale, Issanda emale. Maarja jaoks oli aeg enne Jeesuse sündi raske. Rahvaloenduse tõttu tuli olla pikal rännakul Petlemma.
Naisele, kes peatselt hakkab sünnitama, polnud see sugugi kerge. Ilmselt tundis ta ka muret selle pärast, kuidas läheb sünnitus. Teisalt oli lapseootus põnev. Kõik need ennustused, mida Maarja oli lapse kohta kuulnud, tekitasid temas ootusärevust. Ta uskus ja usaldas Jumala tõotusi ja see andis Maarjale kindluse tuleviku suhtes.
Meie oleme astumas jõulupühadesse. Ühest küljest kaasneb nende pühadega mitmeid kohustusi alates kodu koristamisest ja lõpetades mitmetel jõulupidudel osalemisega ja kodus jõululaua katmisega. On nii loomulik, et tunneme enne pühi kiirust ja stressi. Kuid veel veidi ja pühad on käes ning siis võime nautida pere ja lähedastega koos olemist, kuulata jõululaule ja tunda rõõmu Päästja sünni üle.
Algab jõuludeks valmistumise viimane etapp. Ja sellel ajal on hea mitte mõelda maisele stressile, mis siin maailmas meid pühade eel ümbritseb, vaid tunda rõõmu sellest, mis on hästi. Võime rõõmustada jõuludeks ettevalmistustest. Maise kõrval on oluline mõelda oma südamele, et seal oleks rahu. Oluline on positiivsus ja see, et oleksime valmis tundma kõigest rõõmu ja usaldama kõiges Jumalat. Maarja on selles meile heaks eeskujuks.
Kaido Soom

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)