Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Issand on lähedal

15.12.2009 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Eestlase jaoks on kindlasti jõulupühad aasta kõige olulisemad kirikupühad. Neljandal advendipühapäeval võib öelda, et need pühad on lähedal. Jõulude sõnum kõneleb sellest, kuidas Jumala Poeg Jeesus Kristus sünnib lapsena siia maailma. Jumal saab inimeseks, ta astub inimese juurde inimesena. See on eriline sündmus ja ilmselt just Jumala läheduse kogemise pärast hindavad eestlased nii väga jõulupühi.
Advendiaja viimane pühapäev ongi pühendatud jõulude lähedusele, Issanda inimeseks saamise lähedusele. Pühapäeva piiblikohad kõnelevad pühast perekonnast ja eriti Jeesuse emast neitsi Maarjast. Püha perekonna meenutamine toob jõulupühadesse ka meie endi perekonnad ja lähedased. Jeesus tuli siia ilma lihtsa naise abiga. Ta koges lapsena emaarmastust. Nii võime meiegi väärtustada neid omakseid, kes on meile andnud eluteele armastust ja tuge.
Kindlasti aga võime pühadeks valmistudes mõelda ka tänutundes neitsi Maarjale, kes andis kõik oma Poja heaks. Maarja kasvatas Jeesust, ta nägi Jeesuse imetegusid, kuulis Tema õpetusi ja saatis Teda ristini ning oli Kristuse ülestõusmise tunnistaja. Ta võis kogeda Issanda lähedust nii rõõmudes kui muredes, mida võime tunda meiegi, kui valmistame oma südamed, et astuda nendesse pühadesse.
Kaido Soom

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)