Esileht » Online » Online artiklid »

Issand kutsub ja kinnitab

17.08.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Pikkade varte otsas liiliad, taevasinised kellukad, lõhna hõljutavad roosid ja muud kaunilt ehitud lilled täna kirikulistel käes. Mis toimub? Aga ikka jälle traditsiooniline oma, Kärla kiriku sünnipäev koos hõbeleeripühaga.

Sellel kirikul on vanust 174 aastat. Ajaloolised andmed kiriku kohta ulatuvad 1313. aastasse. 17.-18. sajandi vahetuselt on teada fakt, et Kärla kiriku pastori Jodocus Kohli eestvõttel rajati kiriku juurde esimesed metsakultuurid Eestis. Eks see männik siis liivaluidetel kasvama hakkas kõrge kaldaga Kärla jõe lähedal.

Kirikul oli ühe hingekarjase poolt kingitud üle 700 köitest koosnev raamatukogu. Praegu seda enam pole, kuid tarku teada inimesi on rohkesti. Kirikus on üks kaunis renessanssskulptuuriteos – puust altar ja kellaregistriga orel. Pastor Elmar Reinsoo juhtimisel remonditi kehvas seisus hoone. Ehitati pastoraat. Voldikult saab muudki lugeda, tuleb kiriku trepist üles minna ja võtta riiulilt.

Kogudusel on hing sees tänu Jumala armule. Jumalateenistused toimuvad igal pühapäeval. Janused jumalasõna järele, kas 2 või 20 kosutavad vaimu, mis on hulga tähtsam kui maine vara. Kui hing saab vabaks, on töönädalat rõõm tervitada. Ära karda kirikusse minna!

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)