Esileht » Uudis » Uudised »

Iseseisvuspäev Inglismaal

09.03.2010 | | Rubriik: Uudised

Juba kolmandat aastat on Iirimaa eestlastel võimalus Eesti Vabariigi aastapäeval kokku saada Iirima pealinna Dublini ainsas luterlikus kirikus, kus selle päeva auks on üles riputatud sinimustvalge lipp ja saab laulda Eesti hümni.  Teenistus toimus küll mõni päev hiljem, aga see on siinsele eestlaskonnale parim variant. Jumalateenistusele järgnes vastuvõtt saatkonnas. Oleme väga tänulikud, et meil on olemas oma vaimulik Kalmer Kesküla. Foto: Andrus Mets Leicesteri piirkonna eestlased kogunesid oma rahvusliku meelsuse väljendamiseks, Jumala teenimiseks ning Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamiseks kohalikku Eesti Majja.
Ühendkuningriigis elavatele eestlastele on saanud juba kenaks traditsiooniks kutsuda suurema püha või tähtpäeva puhul külla vaimulik Eestist.
Sel korral visiteeris sealseid rahvuskaaslasi vikaarvaimulik Kerstin Kask, kes pidas armulauaga jumalateenistuse. Teenistusele järgnenud aktust ning koosviibimist korraldas Eesti Maja juhataja Juhan Parts.
80 liikmega Leicesteri eesti koguduses toimuvad teenistused vastavalt võimalustele, üldjuhul tähtsamatel kirikupühadel üks või kaks korda aastas.
Eesti Kirik

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)