Esileht » Online » Online artiklid »

Kirik jagas tublimatele teenetemärke ja ordeneid

11.06.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Kirikukalendri tähtpäeval Nelipühal, 9. juunil tunnustati Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus toimuval tänujumalateenistusel teenekaid kiriku töötegijaid, toetajaid ja vabatahtlikke abilisi.

Pidulikul tseremoonial said EELK teeneteristi I järgu ordenid Kurhessen-Waldecki Evangeelse Kiriku piiskop Martin Hein ja Soome Kiriku emeriitpeapiiskop Kari Mäkinen ning  EELK teeneteristi II järgu ordeni kauaaegne EELK vaimulik ja praost Teet Hanschmidt.

EELK teeneteristi III järgu ordeneid anti välja 13 ja nende saajate seas oli endine Tallinna linnapea Taavi Aas, EAÕK metropoliit Stefanus, akadeemik, luuletaja ja kirjastaja Hando Runnel ning Tallinna Toomkooli direktor Egle Viilma. Elutööpreemia pälvis kauaaegne kirikuvalitsuse liige ja OÜ Kiriku Varahaldus juhataja Mati Maanas.

Välja anti seitse EELK Teeneteristi tunnustusmärki, kolm EELK koostöömedalit, 42 EELK aukirja. Tänati ka tublimaid vaimulikke, juhatuse esimehi, kirikumuusikuid, laste-, noorsoo- ja diakooniatöö tegijaid ning ani välja meediapreemia.

Edasi loe Pealinnast.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)