Esileht » Uudis » Uudised »

Instituudi juubeliaastal oli aegade suurim vastuvõtt

14.09.2016 | | Rubriik: Uudised

Usuteaduse magistrant raadioajakirjanik Meelis Süld rektor Ove Sandrilt õpinguraamatut vastu võtmas, keskel dekaan Randar Tasmuth. Tiiu Pikkur

EELK Usuteaduse Instituudi uus õppeaasta algus 7. septembril jumalateenistusega Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus, millele järgnes aktus instituudis.  

Jumalateenistusel teenisid peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Einar Soone, rektor Ove Sander, dekaan Randar Tasmuth, õp Toomas Paul (jutlus), õppejõud Marko Tiitus, Thomas-Andreas Põder, Vallo Ehasalu, Eenok Haamer, Siimon Haamer ja anglikaani preester Stiiv Knowers. Porvoo lepingu 20. aastapäeva puhul kõneles õp Tauno Teder. Organist oli Kristel Aer.
Aktusel tervitas kooliperet peapiiskop Urmas Viilma. Ta meenutas ka oma sisseastumiseksameid samasse kooli rahutul ajal 25 aastat tagasi. Aktusekõne pidas prof Randar Tasmuth. Sõna võtsid rektor Ove Sander, Tartu teoloogia akadeemia poolt Eenok Haamer, õigeusu õppetooli nimel preester Mattias Palli ning üliõpilaste nimel Kristo Hüdsi. Muusikat tegid Kristel Aer, Tiina Pangsepp ja Ester Ilves.

Vaimulikuks õppima
Sel aastal, mil instituut tähistab oma 70. aastapäeva, võeti vastu 36 üliõpilast, lisaks kaks õpilast kirikumuusika osakonda. Dekaan Tasmuthi sõnul on see suurim hulk kogu instituudi ajaloo jooksul üldse. «Kindlust meile õppima asumisel on andnud ka instituudi akrediteerimine (kohustuslik kõigile kõrgkoolidele) maksimaalseks ajaks ehk seitsmeks aastaks.
Eriti oluline on, et esimesele tasandile – rakenduskõrgharidusõppesse – on tulnud 23 üliõpilast. Kui õpingute ajal peaks elu oma korrektiive tegema ehk tuleb takistusi nominaalajal lõpetamisega, jääb suures rühmas kindlasti neid, kes sellega hakkama saavad. Esimese tasandi õppijate juures rõõmustab see, et mitmed on tulnud sooviga kindlasti jätkata magistriõppes ja pastoraalseminaris suunaga tegevvaimulikuks saada, nii nagu meie instituudi keskne eesmärk on.»
Usuteaduse instituut kutsub seoses oma 70. aastapäevaga 25.–26. oktoobril rahvusraamatukokku kongressile «Reformatsioon 500 – vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid».
«Meie kooli missiooniga läheb kokku see, et tähistame oma juubelit reformatsioonikongressiga. See on märksõna, kuidas me ennast tähistame, see iseloomustab, kuhu paneme rõhu, et me pingutame selleks, et võiksime olla osalised reformatsiooni viljade jagamisel eesti rahvale,» rõhutab prof Tasmuth.
Tiiu Pikkur

EELK Usuteaduse Instituuti
2016/2017. õppeaastaks vastu võetuid 36:
5 usuteaduse magistri­õppesse,
8 kristliku kultuuriloo magistriõppesse,
23 usuteaduse rakenduskõrgharidusõppesse.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)