Esileht » Uudis » Esileht »

Inseneriametist jumalariigi tööle

05.04.2019 | | Rubriik: Esileht

Pärast ordinatsiooniteenistust. Vasakult: diakon Valdek Hang, praost Tauno Toompuu, diakoniks pühitsetud Juhan Rumm, piiskop Tiit Salumäe ja õpetaja Urmas Karileet. Erakogu

Rakvere Kolmainu kirikus ordineeriti 23. märtsil diakoniks Juhan Rumm.
Tänavu 19. veebruaril sooritas EELK konsistooriumi juures diakonieksami seitse meest. 23. märtsil Rakvere kirikus piiskop Tiit Salumäe poolt diakoniks pühitsetud Juhan Rumm on neist vanim – tema vaimulikutee algas 76aastaselt.
Intervjuus Pereraadiole selgitas varem ehitusinseneri ametit pidanud värske diakon, et Jumala kutset kuulis ta esmakordselt 1994. aastal, mil tundis sügavat vajadust soetada endale Piibel.
Järgnes teiste vaimuliku sisuga raamatute uurimine. 2010. aastal oli aeg jõudnud nii kaugele, et ta helistas kodulinna Rakvere luteri koguduse vaimulikule Tauno Toompuule, soovides saada koguduse liikmeks.
Peagi hakkas Rumm ka koguduses kirikuvanemana kaasa teenima. Tee vaimulikuameti juurde sai tema enda sõnul alguse Jumala puudutusest. „Sellest kasvavad välja erinevad vajadused: soov lugeda kirjandust, suhelda inimestega, soov võtta jõukohaseid vaimulikke ülesandeid /…/, rõõm edasi anda seda, mida oled juba õppinud,“ selgitas Rumm Pereraadiole.
Soov ennast täiendada viis teda kõigepealt Põltsamaal toimunud täiskasvanute piiblikursusele, mille kohta oli Rumm informatsiooni leidnud Eesti Kirikust.
Järgnesid kolmekuuline jutlustajate kursus ning Tartu ülikooli täienduskoolitused. Õpitust innustust ja julgustust saanuna otsustaski Rumm seejärel ka usuteaduse instituudis ja pastoraal­seminaris diakonikoolituse läbida.
Rakvere koguduse õpetaja ja Viru praost Tauno Toompuu kinnitas Eesti Kirikule, et tema meelest sobib Rumm vaimulikuks hästi.
Ühelt poolt oskab ta kenasti maiseid asju korraldada. Muu hulgas tuleb kasuks tema kunagine tegevus ehitusjärelevalve alal, mistõttu Rumm saab hästi hakkama dokumentatsiooni korrashoiuga. Samuti on tegemist sõnapidaja mehega, keda saab usaldada.
Teiselt poolt on värske diakon praosti sõnul aga Jumalaga kooskõla otsiv inimene, kes teeb koguduse ja jumalariigi tööd südame ning innuga.
Diakonina asub Juhan Rumm teenima põhiliselt Väike-Maarja ja Tamsalu kogudust, kus ta on ka seni aidanud jumalateenistusi läbi viia. Pereraadiole kinnitas Rumm, et mõlemad väikesed kogudused on talle südamelähedaseks saanud: „Innustavad inimesed, kellega olen kokku puutunud. On rõõm ja tahtmine koos edasi minna, tajumine, et sind oodatakse seal.“
Rain Soosaar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda. (1Jh 4:21)