Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Innustav koolituspäev misjonikeskuses

21.09.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Internet

EELK Misjonikeskuse koolituspäeval ei saadud ainult teadmisi, vaid kogeti ka osadust ja saadi innustust kogudusetöös kaasalöömiseks.

3. septembril Tallinnas misjonikeskuse ruumes toimunud õppepäev oli mõeldud neile ilmikuile, kel kavas oma kogudustes hakata juhendama kogudusekooli Soomes väljatöötatud «Kasvuaja» õppematerjalide alusel. Seekord oli õppijaid kokku 15, kes esindasid Harku kogukonnakeskust ja üheksat EELK kogudust.
«Osalejad tulid koolitusele erinevate ootustega. Nii mõnigi tuli uudistama ning materjalidega tutvuma, kuid päris mitmelt osavõtjalt kõlas ootus leida materjale väikerühma, sealhulgas kodugrupi tööks,» selgitab koolituse koordinaator Merle Liblik.
Libliku sõnul on koolitusel tutvustatud õppematerjali võimalik kasutada nii piiblitundides, leerikursuse jätkuks, väikegruppides jne. Materjal on väga mahukas, kuid erilist huvi olevat osavõtnutele pakkunud armuandide teema ehk «Minu koht koguduses». Uusi teadmisi piiblist pakkusid aga teemad «Luukas jutustab Jeesusest» ning «Pauluse kiri efeslastele».
Kiidusõnu pälvisid soomlastest koolitajad Virpi Nyman ja Matti Mäkinen (pildil) ning neid ladusalt tõlkinud Rannamõisa koguduse õpetaja Aare Kimmel. Eriti meeldis esinejate vaba väljenduslaad, isiklike kogemuste jagamine ja põnevate lugude jutustamine.
Mõned osalenud ei saanudki aga niivõrd uusi teadmisi kui innustust ka oma koguduses kogudusekooliga alustamiseks või ideid väikegrupi töö elavdamiseks. Lisaks saadi kokku vanade sõpradega, sõlmiti uusi tutvusi ning oldi koos palves. «Võimas oli see palvekogemus ning osadus üksteise ja Jumalaga,» kinnitab Liblik.
Rain Soosaar

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)