Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Inimestega suhtlemise pealt kokku ei hoia

03.11.2021 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Vähemalt viis viimast aastat kui mitte rohkem oleme kuulnud Shakespeare’i ütlust, et aeg on liigestest lahti. Tundub, et mida edasi, seda enam laperdama läheb. Tegelikult on palju positiivset, vaja vaid märgata ja selle levikule kaasa aidata. Kui masendus peale tuleb, soovitan rääkida näiteks Ridala ja Martna koguduse õpetaja Küllike Valguga. Aga kindlasti tunneb igaüks mõnd koguduseliiget, head sõpra või vaimulikku, kes oskab teise inimesse süstida positiivset energiat, näha valgust läbi pimeduse. Suurepärane võimalus masenduse vastu on aidata teist inimest.

Inimesed vajavad abi, teab õpetaja Valk. Teab ta seda hästi, sest on Läänemaal kaasa sõitnud toidupanga bussiga, millega tuuakse toiduabi umbes sajale leibkonnale Läänemaal. Aga järeldab ta seda ka koguduse diakooniamüügi põhjal. Kuna kaks koguduseliiget on otseselt toidupangaga seotud, on tema järeldused arvestatava kaaluga. Ta ütleb, et kogudus ei saa end maailmast välja kirjutada ja inimestega suhtlemine annab imelise tulemuse. 

Kuigi osa inimesi maalt linna kolib, on õpetaja Valgu sõnul liikumine kahesuunaline. Kunagi ei tea ette, kui palju rõõmu võib sellest sündida. Nii sai Martna kogudusemajas ühest ruumist mööbli restaureerimise tuba tänu ühele linnast maale kolinud perele. Peab lihtsalt julgema unistada ja seda suurelt, tõdeb õpetaja. Oluline on aga mitte unustada seda, et kõigil ei lähe hästi. Mina teen üleskutse uurida toidupangast, kus vajatakse vabatahtlikke, kes toitu sorteeriks ja jagatavad pakid kokku paneks. Aga ka seda, missuguseid tooteid poest ostes toetate nende tänuväärset ettevõtmist.

Rita Puidet

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)