Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Inimeste rõõmustamise aktsioon Treffneri koolis

13.04.2016 | | Rubriik: Ühiskond

Märkmepaberid kooli aatriumis. Robert Bunder

Hugo Treffneri gümnaasiumis toimus aktsioon, mis kutsus õpilasi üles koolikaaslasi ja õpetajaid rõõmustama, kirjutades spetsiaalsetele märkmepaberitele midagi ilusat ning kleepides siis need salaja tolle inimese mõne asja külge.

Ürituse korraldasid kooli kristlased, kes said idee ja vajalikud vahendid kristlasnoorte organisatsioonilt Uus Generatsioon, mis julgustab noori looma oma koolides palvegruppe ja annab ideid üritusteks, millega nad saaksid oma koolikaaslasi rõõmustada. Sama üritus oli mõni aeg varem korraldatud ka mõnes teises koolis.
Ürituse ettevalmistused toimusid eelmisel õhtul, mille käigus kleebiti märkmepaberid kooli aatriumisse, kus kõik võisid neid näha ja väljakutse vastu võtta. Eelnevalt oli muidugi kooli huvijuhilt selleks luba hangitud.
Märkmepaberid olid neljastes pakkides. Pealmisel lehel oli kirjas «Võta väljakutse vastu!» ja sellele järgnes selgitus, mida nende paberitega teha. Sellele järgnes leht julgustava kirjaga «pannes ühe inimese naeratama võid muuta maailma». Seejärel olid lehed, kus kirjas «kõige lahedam klassikaaslane» ja «kõige parem õpetaja».
Paljud õpilased haarasid võimalusest kinni ja koolipäeva jooksul oli näha, et märkmepabereid jäi aatriumis järjest vähemaks. Paberipakke oli kokku paarsada ning need, mis tollel päeval seintele alles jäid, läksid käiku järgmisel ja isegi ülejärgmisel päeval. Juba ettevalmistuste ajal said mõned õpilased neid pabereid näha ja ütlesid korraldajatele, et sellise aktsiooni organiseerimine on väga hea mõte.
Samuti oli koridoris näha õpilaste naeratavaid nägusid, kui nad lugesid, mis paberitel kirjas on. Õpilased olid loomingulised ja mõned neist kasutasid ära ka paberi kirjaga «pannes ühe inimese naeratama võid muuta maailma».
Neid pabereid võis näha üksikutena kooli seintel, mõnel laual ja üks poiss kleepis selle isegi oma kampsuni külge. Mitmes klassiruumis oli õpetaja laual pabereid tunnustusega «kõige parem õpetaja».
Treffneri kristlased jäid üritusega rahule ning loodetavasti ka teised treffneristid ja õpetajad. See ettevõtmine oli tõestuseks sellest, kui vähesega võib kellelegi rõõmu valmistada ja et rõõmsaks saavad nii andjad kui saajad. Alati tasub kasutada võimalust jagada ükskõik mil moel Jumala armastust teistelegi, see mõjutab inimesi ka siis, kui see on varjatud.
Laura Jõgar

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)