Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Inimesi palves kanda ja jüngerdada

24.05.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Rannamõisa kogudusemajas peeti noortejuhtide seminari. 2 x Stefan Carl

MTÜ EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus ning SA EELK Misjonikeskus on taas korraldamas noortejuhtide seminari.

Mai alguses said Rannamõisa kogudusemajas kokku 30 noort juhti eri kogudustest ja konfessioonidest. Kaks aastat kestva programmi läbivaks teemaks on „jüngerdamine“ ja esimesel nädalavahetusel olid kõnelejateks Titta Hämäläinen, Ranno Seppel ja Küllike Valk.
Lastetöötegjana osalesin seminaril minagi. Olen üles kasvanud luteri pastori peres. Lapsena juhtusin mitmel korral JäPe laagritesse.
Paraku viis minu tee aastateks Jumalast kaugele ning hiljem sattusin nelipühi kirikusse. Veel aasta tagasi olin inimene, kes väga ei armastanud lapsi. Siis sattusin lastelaagrisse, mille kaudu Jumal muutis minu südame täielikult ning andis mulle väga palju armastust laste ja noorte vastu. See tõi kaasa igatsuse tegelda koguduses laste ja noortega ning tekkis suur soov ennast võimalikult palju selles vallas harida.
Tunnistan ausalt, et noortejuhtide seminarile tulles suhtusin sellesse algul eelarvamusega. Kuid olin väga üllatunud, kuuldes suurtest imedest, mida Jumal teeb luteri kiriku noorte ja noortejuhtide seas. Jeesus on lubanud, et kui meie teda otsime ja usaldame, siis imed ja tunnustähed järgnevad meile. Siit ka õppetund mulle, et ei pea suhtuma eelarvamusega asjadesse, mida ei tunne.
Kui 15 aastat tagasi olin kuulnud jutte oikumeeniast, siis nüüd ma tõesti nägin seda oma silmaga! Inimesi oli mitmest konfessioonist ning oli tunda, et olime kõik ühel meelel koos. Oli julgustav näha, kuidas Jumal oma armu mööda inimestele mitmesuguseid vaimuande on jaganud.
Ka õpetuslikult poolelt oli kogu seminar väga ülesehitav. Näiteks õppisime erinevaid tahke sellest, kuidas Jeesus palvetas. Mõelda vaid – vahel palvetas Jeesus, Jumala Poeg, lausa kogu öö! Kui palju rohkem siis meie vajame aja veetmist palves, et taas täidetud saada! Me ei ela üksnes leivast, vaid igast sõnast, mis lähtub Jumala suust (Mt 4:4).
Samuti arutasime seda, kuidas inimeste jüngerdamine praktiliselt välja näeb. Mind kõnetas näide isast, kes ütleb lapsele: „Korista tuba ära!“ Laps ei õpi pähe lauset „Korista tuba ära“. Ei tsiteeri seda kreeka keeles ega kutsu viit sõpra külla, et arutada, kuidas see välja näeks, kui ta toa ära koristab. Isa ootab, et laps päriselt toa ära koristab.
Tasub paluda Jumalalt endale neid inimesi, keda jüngerdada, ja seejärel neid inimesi palves kanda. Küll siis Püha Vaim ise annab õigel hetkel märku, kuidas käituda ning mida rääkida. Selle kõige juures on oluline, et armastame neid inimesi ning oleme nende vaimulikule kasvule igakülgselt toeks. Vahel võib see tähendada vaid kellelegi video lingi saatmist või kirikusse kutsumist. Teinekord aga tema murede kuulamist ning eestpalvet. Jeesus ütles: minge siis ja tehke jüngriteks kõik rahvad (Mt 28:19). Olgem siis head majapidajad ja tehkem seda armastuses.
Järgmine seminari nädalavahetus on 22.–24. novembril Rannamõisa kogudusemajas.
Kristina Süvari,
EKNK koguduse liige ja lastetöötegija

Pildigalerii:

Noortel on soov end kogudusetöö vallas harida.

Teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis juba olemas – see on Jeesus Kristus! (1Kr 3:11)