Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Inimesed ei ole meid jätnud

20.05.2020 | | Rubriik: Teated
Raadio 7 programmijuht ja direktor Helle Aan. Erakogu

Nii ütleb Raadio 7 direktor ja programmijuht Helle Aan.

Igal hommikul kell seitse stuudios hommikuprogrammiga päeva alustav Helle Aan ütleb, et praegu on huvitav aeg. Ja lisab, et kogeb jumalikku ettehooldust. Osale töötajaist oli loodud kaugtöö võimalus ja nüüd tekkis selle järele otsene vajadus. Lisaks kogunes veebruaris arvestatav hulk annetusi, mida plaaniti kasutada suvel remondiks, nüüd kulub see marjaks ära. 

Veel suurem rõõm on aga sellest, et rohkem inimesi on kõnesoleva kristliku raadiojaama üles leidnud. Kõiki kuulajaid püütakse julgustada ja sisendada neisse positiivset sõnumit, et Jumal on nendega iga päev. Helle ütleb, et raadiorahva südames on rahu, jälgitakse kriisi arengut ja pakutakse hingehoidlikku tuge. Murelikke kõnesid on palju ja hea on olnud aidata. Need on kahe inimese vahelised vestlused – otsekõnesid saadetesse ei lasta, sest inimesed reageerivad erinevalt ja oma autoreid peab hoidma.

Muidugi on olukord väsitav, eriti uudistetoimetajale, kes peab kogu aeg olukorraga kursis olema ja ülevaateid tegema. Tekkinud on vajadus rääkida inimestega näost näkku. Helle rõõmustab, et kohtus emadepäeva järel inimesega, kellega seitse nädalat on suhelnud telefoni teel. Toredatest juhtumistest, kus tunned Jumala ligiolu, võib rääkima jääda. Aga kriis ei kesta igavesti. 

Laupäeviti on kavas saade „Hüva leili!“, kus mehed räägivad oma elust. Saadete tagasiside on olnud julgustav. Helle ütleb, et saadet tehes peab tunnetama, mida inimesed vajavad. 16. mail räägiti nn saunasaates andestamisest. Kriis on olnud paljudele raske, ent süüdlaste otsimine ei tee olukorda kergemaks. „Sina teed oma osa ja Jumal lisab sellele oma,“ kinnitab 24 tundi ööpäevas kuulatava raadiojaama direktor Helle Aan. 

Rita Puidet

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)