Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Inglismaal emakeelse jumalasõnaga

14.10.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Kesk-Inglismaa Leicesteri piirkonna eestlased said üle poole aasta taas rõõmu tunda, sest Eestist külla tulnud õpetaja Kerstin Kask pidas kohalikus Eesti Majas eestikeelse jumalateenistuse.
Vikaarvaimulik, Usuteaduse Instituudi täiendusõppe osakonna juhataja Kerstin Kask kinnitas, et ametireis möödus võõrsil-omade-keskel-õhkkonnas: «Reis sai teoks koguduse kutsel, seda aitas korraldada Leicesteri Eesti Maja juhatus. Vastuvõtt oli soe ja sõbralik. Jumalateenistuseks kokkutulemine on ennekõike eakamate inimeste jaoks asendamatult oluline osa eestlaseks olemisest.»
Kokkutulnud 30 rahvuskaaslast olid tänulikud, et said kuulda evangeeliumi ning vastu võtta sakramente emakeeles. Viimati avanes selleks võimalus eelmise aasta jõulude ajal, mil pühadeteenistust käis pidamas Eesti Politsei kaplan Valdo Lust. Õpetaja Lust on Leicesteri inimestele tuttav, sest elas ja tegutses kogudusevaimulikuna siin mitu aastat.  
Ka Kerstin Kask ei ole Kesk-Inglismaa eesti kogukonnale tundmatu. Kaks aastat tagasi veebruaris käis ta Leicesteris Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel tollase õpetaja Lagle Heinla palvel.  
Pärast kümmekond aastat Suurbritannia kolme eesti kogudust teeninud õp Lagle Heinla, kes täitis ka E.E.L.K. Inglismaa praosti kohuseid, arvamist reservi ja siirdumist riigitööle ei ole teenistused Ühendkuningriigi kolmes suuremas eesti kogukonnas regulaarsed.
Koguduste kodulehelt saab lugeda, et jumalateenistused 80 liikmega Londoni ja Leicesteri koguduses ning 120 liikmega Bradfordi koguduses toimuvad vaid tähtsamatel kirikupühadel, üldjuhul üks või kaks korda aastas. See ei tähenda, et Ühendkuningriigis elavad eestlased ei vajaks tihedamat emakeelse jumalasõnaga teenimist.

Liina Raudvassar

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)