Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Inglid ja põhjamaine loodus piltidel

25.11.2015 | | Rubriik: Teated

ingel istutab puud vol2Kuningas Kristuse pühal avati Viimsi kirikus Epp Maria Kokamäe näitus «Maastikud inglitega – Kuldsed pildid». Näitus jääb avatuks 20. veebruarini tuleval aastal.
Väljapanek on koostatud aastatel 2012– 2015 valminud  maalidest ning selle läbivateks teemadeks on inglid ja karge põhjamaine loodus. Eksponeeritavad suuremõõtmelised õli- ja akrüülmaali tehnikas lõuendid kannavad endas piiritut austust ja alandlikkust ilu ees, mis meie maastikes ja inimestes ikka veel alles on –  kui seda vaid märgata osatakse.  Aastate eest alustas kunstnik Maarjamaale pühendatud sarjaga ning mõned maalid nagu «Valgus Maarjamaal» ja «Kuldne pilv Maarjamaa kohal» saavad nüüd, Maarjamaa juubeliaastal,  rahva ette toodud.
Näituse teiseks kandvaks teljeks on Kuldsed pildid. Need teosed on valminud koostöös abikaasa kunstnik Jaak Arroga, kelle käsitööna valminud puitraamidelt peegeldub nagu kuldne merevirvendus. Näitusekülastaja võib  sukelduda suvemälestustesse – aega, mil aed oli roheline, päike paitas soojalt ja meres lõid sulpsu näkineiud. Näituse kuraatorid on Erkki Juhandi ja Külvi Kuusk.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)