Esileht » Online » Online artiklid »

Indrek Saar: riigi huvides on Narva Aleksandri Suurkiriku hoone jäämine avalikku kasutusse

28.03.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Narva Aleksandri Suurkirik sümboli tähtsusega ning riigi huvides on selle jäämine avalikku kasutusse. Enne hoonesse sisu planeerimist peab selgeks saama kirikuhoone omandiküsimus.

Eelmisel nädalal jõudis avalikkuse ette teade selle kohta, et Narva Aleksandri Suurkirik läheb alghinnaga 500 000 eurot enampakkumisele. Kultuuriminister Indrek Saar peab tekkinud olukorda kahetsusväärseks, kuid kinnitas riigi valmisolekut koostööks hoone omanikega.

“Ida-Virumaa ja kogu Eesti huvides on, et muinsuskaitsealune Narva Aleksandri Suurkirik jääks avalikku kasutusse. Kultuuriministeeriumi haldusala asutused on valmis koostööks hoone omanikega, et kirikus käiks aktiivne kultuuriline tegevus nagu näiteks Peterburi Jaani kirikus, kuid kõigepealt peavad selgeks saama omandiküsimused. Ma ei pea kindlasti õigeks seda, et riik hakkaks tasuma valitsusvälise organisatsiooni tekitatud võlgasid,“ kinnitas kultuuriminister.

Saar lisas, et Kultuuriministeerium annab aastas üle 660 000 euro pühakodadele remonditoetuseks. See on samas suurusjärgus kõigile ülejäänud muinsuskaitseobjektidele kuluva summaga. Minister toonitas, et riik on päästnud Narva kirikuhoone hävinemisest. “Kultuuriministeerium on sihtasutuse Narva Aleksandri Kirik kaudu pühakoja korrastamisse investeerinud 2 miljonit eurot. Lepinguliste kohustuste täitmine jätkub aastani 2017,” selgitas Saar.

Edasi loe ERR Uudistest.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)