Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Vaike Sillaots

02.09.2009 | | Rubriik: Teated

Vaike Sillaots
02.12.1937–26.08.2009

«Sest üks päev Sinu õuedes on parem kui muid tuhat!» (Ps 84:11)
Teeliste kirikuna on nädalavahetustel avatud ka Taagepera Jaani kirik. Mõnikord on kirik olnud avatud ka argipäeviti, sest sealsamas kõrvalasuval kalmistul toimetas kiriku ja kalmistu perenaine Vaike Sillaots. Ikka, kui ta juhtus kiriku ligidal olema, tegi ta kiriku ukse huvilistele lahti.
Üks armsamaid kirikuid teretab siin teelisi. Eks kiriku lahke perenaine on ise selle kiriku armsaks teinud. Kõikjal hakkab silma Vaike loodud kord, puhtus, maitsekas ja lihtne ilu.
Vaikel oli komme kuuluda oma kodukandi tähtsamate asutuste kollektiivi ning kõikjal käed külge lüüa. Oma elu jooksul töötas ta Taagepera sanatooriumis, Ala koolis, Ala kultuurimajas ning kaua aega Taagepera kalmistul ja kirikus. Kõikjal oli Vaike abivalmis, lahke ja südamlik, usaldusväärne, hoolas ja toimekas. Ja kõike seda väga.
Vaike Sillaotsa tööd katkesid järsku. Kui ta meie keskel olles tunnistas, kuidas kalmistu- ja kirikumäel viibimine ja töötamine talle rahu ja jõudu andsid, siis nüüd me soovime, et Jumal aitaks Vaikel pääseda taevastesse pühadesse õuedesse.

Arvo Lasting,
Taagepera koguduse hooldajaõpetaja
 

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)