Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Üllar Nõlv

14.09.2022 | | Rubriik: Teated

IN MEMORIAM

Õpetaja

ÜLLAR NÕLV

5.12.1961–23.08.2022

Üllar Nõlv kuulub nende inimeste hulka, kes järgnesid Jumala kutsele ilma selle üle pikemalt kaalutlemata. Kuuldes kutset asus ta kohe nurinata Jumala antavaid ülesandeid täitma. Võimalik, et kõiki tema tegusid igaüks ei mõistnud ja kindlasti ei kuulunud ta nende hulka, kelle tegutsemine oli kõigi kaaskristlaste ja kaasvaimulike silmis kiiduväärt. Aga palju olulisem on see, et tema teod olid Jumala silmis heaks kiidetud, mida ma julgen täie kindlusega väita. Minu silmis näitab seda ka asjaolu, et tema surm saabus pikema piinlemiseta, lihtsalt uinumisena Jumala rahusse. Viimne surmavõitlus kestis vaid tund aega, kusjuures veel mõned tunnid enne seda pidas ta jumalateenistuse, mis oli seega hüvastijätt Kristuse kogudusega. Võib öelda, et ka ilmalikul tööl olles tegi ta vastavalt talle antud võimalustele Jumala riigi tööd.

Täieõiguslikuks koguduseliikmeks sai Üllar leeriõnnistuse läbi Jõhvi koguduses, misjärel asus õppima usuteaduse instituudis. Õige pea sai ta väljakutse abistada Jõhvi kiriku tornikiivri ehitamisel ja tuli selle ülesandega suurepäraselt toime. Sisuliselt paaristööna valmis tornikiiver, mis seisab tänini, juba 40 aastat. Paljudele on ainuüksi mõte 50 m kõrgusel ohutusvööta kiriku tornikiivrit ehitada õudust äratav, aga Üllar Nõlv tegi seda täie enesekindlusega, küsimata kordagi, mis ta selle eest saab. Üllar täitis vaid talle Jumala poolt antud ülesannet. 

Pärast usuteaduse instituudi lõpetamist ja ordinatsiooni teenis ta kogudust Tapal ja Harku naistevanglas. Seejärel töötas Üllar üle 20 aasta ehitustöölisena Soomes. Samal ajal teenis ta eestikeelset kogudust Helsingis ning arvestas, et pensionistaaži saavutamise järel tuleb appi teenima oma kodukogudust Jõhvis.

Peeter Kaldur,    

Jõhvi koguduse õpetaja   

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)