Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Sirje Simson

04.02.2015 | | Rubriik: Teated

SirjePyhavaimus copyIn memoriam
Sirje Simson
24.08.1947–29.01.2015
Minu tutvus Sirje Simsoniga on sama pikk kui aeg, mil olen olnud Eesti Kiriku peatoimetaja. Kui viimati jaanuaris temaga telefonis kõnelesime, kurtis ta küll pikaleveninud köha ja ootas võimalust Ruhnust mandrile pääseda, et oma kodu Soodlas üle vaadata. Koju ta jõudis, oma koju ja Isa koju. Kui ta enam telefonile ei vastanud ja lapsed sinna sõitsid, oli ta diivanil igavesele unele uinunud.
Kõik jäi pooleli …
16 aastat oleme koos välja andnud seinakalendrit «Eestimaa kirikud». Järgmise aastaga oleks Eestile ringi peale saanud ning kõik EELK pühakojad pildistatud ja kirjeldatud. Ma hindasin kõrgelt tema kui kunstiajaloolase teadmisi, mis puudutasid kirikuarhitektuuri ja -kunsti. Alati sain asjatundlikku nõu ja vajadusel ka fotosid, kui neid oli mõneks kirikupühaks tarvis.
Sirje oli pühendunud, põhjalik ja kõiges parimat taotlev. Alati teiste heaolule mõtlev, südant valutav, aga ise vähesega leppiv. Meie kirik ja inimesed läksid talle väga korda. Olen leinas, kaotasin toetava sõbra. Sügav kaastunne pojale ja tütrele ning nende peredele.
Sirje Semm
Ärasaatmine 7. veebruaril kell 12 Harju-Jaani kirikus. Maetakse Harju-Jaani vanale kalmistule.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)