Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Riina Trumm

11.11.2020 | | Rubriik: Teated

In memoriam 

Riina Trumm

(1.12.1960–6.11.202)

Meie hulgast on raske haiguse tagajärjel igavikuteele lahkunud Viljandi koorijuht ja kirikumuusik Riina Trumm.

Riina Trumm sündis 1. detsembril 1960 Võrus. Haridustee algas Võru I Keskkoolis ja Võru muusikakoolis. Tallinna Pedagoogilise Instituudi lõpetas ta 1983. aastal koorijuhina, mille järel asus tööle Viljandi IV Keskkoolis muusikaõpetajana. Viljandi kultuurimajas töötades oli Riina üks Viljandi Noortekoori asutajatest, mis on praeguse Viljandimaa Kammerkoori eelkäija. 

Viljandis elades liitus Riina Tarvastu kogudusega ning sai legendaarselt kirikuõpetajalt Harri Haamerilt 1987. aastal leeriõnnistuse. Seal algas ka tema kirikumuusiku tee. 1995. aastast asus Riina juhtima Viljandi Jaani koguduse muusikatööd. Tema käe all laulsid lastekoor, pühapäevakooli lapsed ja lauluansambel, ta kutsus kokku koraalikoori ning eakate koori, millest kasvas välja naiskoor Iris. 1996. aastast oli Riina Trumm Kirikumuusika Liidu liige ja osales oma lauljatega ka lastekoori Väike Küünal tegevuses, mille koorijuhiks ta ka mitmel aastal oli. Südamliku soojusega osales ta diakooniarühma töös. Ometi ei lasknud tervislik olukord häid aegu kaua nautida ning tal tuli aktiivsest tegevusest taanduda. Riina ise on öelnud, et tema ülesanne ongi uusi koosseise luua ja siis need teiste kätte loovutada.

Ta hakkas tegelema häälejoogaga ning tervendas sellega end ja teisi. 2015. aastal sai tema eestvõttel asutatud Viljandi Muusikakoolis tegutsev poistekoor, mida ta juhatas kuni käesoleva ajani.

2013. a ilmus Riina Trummi võrukeelne luulekogu „Taivakõ, mu elo Laivakõ“, millega on kaasas CD. Oma muusika, pillimängu ja häälega rikastas ta paljusid koosviibimisi, lõi muusikalisi seadeid mitmele harrastusteatri näidendile, andis aastaid muusikatunde päevakeskuses Vinger. 2015. aastal oli ta vaimulikule laulule pühendunud ansambli In Unison üks asutajatest ning laulis selle koosseisus. 

Riina Trummi pühendumus kiriku muusikatöösse oli suur ning panus eesti koorimuusika arengusse hindamatu. Ta on pälvinud Kirikumuusika Liidu tänukirja. Riina loodud laulukoorid ja tema sisemisest särast puudutatud õpilased ning sõbrad jäävad kandma ta loovust ja õpetusi.

Viljandi Muusikakool

Viljandi Kesklinna Kool

Kirikumuusika Liit

endised töötegijad Viljandi Jaani kirikust

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)