Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Raivo Järvi

20.06.2012 | | Rubriik: Teated

 In memoriam
Raivo Järvi
(23.12.1954 – 17.06.2012)

Rännak ajast igavikku, vaevast hingamisse…
17. juuni juhtsalmiks kirikukalendris olid Kristuse sõnad: «Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise!» (Mt 11:28). Sama päeva varahommikul kutsus igaviku Issand taevasesse hingamisse Tallinna piiskopliku toomkoguduse kauaaegse nõukogu liikme, kunstniku ja poliitiku Raivo Järvi. Teda jäid leinama poeg Richard ning abikaasa Tatjana tütar Elleniga.
Raivol oli palju häid ja positiivseid omadusi, millega teda erinevates järelehüüetes iseloomustatakse: huumorimeelne, aus, korrektne, heatahtlik, positiivne, vitaalne, kindlameelne, andestav, südamlik…
Vähesed meenutavad seda, et Raivo Järvi oli ka kristlane, kelle väärtusmaailm oli selgelt pühakirjapõhine. «Pööra ette teine põsk,» tavatses ta aeg-ajalt tsiteerida Piiblit, kui keegi kutsus üles võitlusesse poliitilisel tandril. Oma kuulumist toomkogudusse ja koguduse nõukogusse rõhutas ta tihti, kuigi muretses, et pühapäevahommikuste raadiosaadete tõttu pääses ta kirikusse harvemini kui igatses. Tema tunnistused kirikusse kuulumise kohta on korduvalt fikseeritud isegi riigikogu istungite stenogrammides.
Raivo oli suurepärase huumorimeelega ja vaimukas. Ülestõusmispühal kinkis ta mulle muna, millele oli joonistanud detailirohkust armastava graafiku käega ning äratuntavalt raivojärviliku käekirjaga talaari ja pastorikraega pikakõrvalise jänese. Südantsoojendav oli teada, et ta mõtles iga muna värvides kindlale inimesele. Igaüks sai südamliku ja isikliku kunstiteose omanikuks, millel siiski vaid idamaise liivamandala mõte – saada ühel momendil hetkega pühitud.
Jätsin sel aastal oma muna teadlikult koksimata, aimates, et see on viimane mandala, mille Raivolt saan. Tõelise ülestõusmissümbolina tuletab see miniatuurne kunstiteos mulle jätkuvalt meelde inimelu kaduvust ja haprust, kuid ka Kristuse võitu surma üle.
Pühapäeval, pisut aega varem kui raadioeetrist pidi hakkama kõlama «Onu Raivo rännakute» järjekordne saade, asus Raivo Järvi rännakule ajast igavikku, vaevast hingamisse …
Head teed, vend Kristuses! Inglid kaasa!
Urmas Viilma,
toomkoguduse õpetaja

Raivo Järvi matusetalitus toimub teisipäeval, 26. juunil kell 11 Tallinna piiskoplikus toomkirikus.
Perekonna soovil on lillede ja pärgade toomise asemel võimalik teha kirikus annetus.

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)