Esileht » Uudis » Esileht »

In Memoriam. Pille Valk

16.09.2009 | | Rubriik: Esileht, Teated

Fotomeenutus Tallinna toomkirikust 31. mail 2009: peapiiskop Andres Põder annab Pille Valgule üle EELK Teeneteristi ordeni. Foto: EELK kodulehekülg

Pärast rasket ja pikka haigust lahkus 12. septembril meie seast igavikku Tartu ülikooli religioonipedagoogika dotsent dr Pille Valk.
Pille Valk sündis 21. detsembril 1959. aastal ja tema elutööks võib pidada kaasaegse Eesti kooli religiooniõpetuse kontseptsiooni loomist ja dialoogi tekitamist ilmaliku koolisüsteemiga. Pille Valk osales aktiivselt religiooniõpetuse platvormi loomisel, koostas õppematerjale, andis oma teadmisi edasi paljudele üliõpilastele ja kirikutöötajatele.
Kirik on tunnustanud Pille Valku tehtud töö eest EELK Teeneteristi II järgu ordeniga. Ta oli rahvusvaheliselt tunnustatud õppejõud ja teadlane.
Rahvusvahelise religioonipedagoogika ja väärtuskasvatuse juhtivaid õppejõude koondava organisatsiooni ISREV peasekretär kirjutab oma kaastundeavalduses, et Pille Valk oli kaasaegse religioonipedagoogika teerajaja ja liider ning kaotus puudutab meid kõiki.
Oma südames ja maailmavaates oli Pille Valk aktiivne kristlane, kes oli alati valmis endast midagi andma kiriku töö heaks.
Ta korraldas aastaid pühapäevakoolitööd Tartu Peetri ja Maarja koguduses, oli üks Tartu Ülikooli Jaani koguduse aktiivsetest liikmetest ja lastetöö tegijatest.
Pille Valgu jaoks oli väga oluline Tartu Kristliku Noortekodu toetamine: see oli koht, kus Pillet kutsuti austavalt kirikuõpetajaks, sest ta pidas seal igal nädalal kirikutunde.
Neid lapsi kandis ta alati oma südames. Pille sooviks oli, et matuselised ei tooks tema hauale lilli, mis täna on ja mida homme enam pole, vaid toetaksid Tartu Kristliku Noortekodu haridusfondi (arve 221014945697 või kirikus selleks otstarbeks tehtav annetus), jättes nii sellest kurvast päevastki ühe hea jälje siia maailma, kus on nii palju neid, kelle saatus on raske.
Pille Valk oli inimene, kelle süda oli läbinisti hea ja kellega koos töötatud aastate jooksul ei tekkinud ühtegi konflikti.
Ta oli abielus Heiki Valguga, teda jäävad leinama abikaasa, kolm last ja kolm lapselast. Enne surma ütles Pille Valk: «Mul on jäänud ainult armastus ja tänutunne.»
Armastuse ja tänutundega võime saata Pille Valgu neljapäeval, 17. septembril kell 12 Tartu Jaani kirikust puhkama Issanda rahusse ja loota kord kohtuda Jumala riigis.

Kaido Soom,
kolleeg Tartu ülikooli usuteaduskonnast

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)