Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Pauli Matikainen

20.05.2020 | | Rubriik: Teated

In memoriam

Pauli Matikainen

5.10.1940–3.4.2020

3. aprillil lahkus ootamatult koroonaepideemia ohvrina MTÜ Pakilan Tormaystävät kauaaegne esimees Pauli Matikainen.

Tööriistade müügi alal tegutsev ettevõtja Pauli Matikainen huvitus Eestist ja eesti keelest 1970. aastate lõpus, olles perega Tallinnas muusikareisil. Sealt ostis Pauli tütrele kaasa eestikeelse lastelaulude plaadi. Kuumal suvel plaati edasi-tagasi kuulates püüdis Pauli innukalt selgust saada, mida seal lauldi väikesest mäest, tüdrukust ja suvest. Sügisel läks ta aga Kalliola rahvakooli eesti keele kursusele.

1980. ja 1990. aastate vahetusel loodi kümneid Soome-Eesti seltse ja sõlmiti sõprussuhteid kahe maa koguduste vahel. Helsingi Pakila koguduse tollase pastori Pentti Kivimäki algatusel sõlmiti suhted Pakila ja Torma Maarja koguduse vahel. Sõpruslepinguni ja samas MTÜ Pakilan Tormaystävät asutamiseni viis Kivimäki ja Torma pastori Peeter Karma kohtumine ühel koosolekul. Kivimäki kutsus Eestist huvitatud Pauli Matikaise 1992. aastal esmalt ühingu juhatuse aseliikmeks, hiljem tegutses Pauli aga pikka aega ühingu esimehena kuni oma ootamatu surmani.

Koostöös Pakila kogudusega on Pauli juhitud umbes sajaliikmeline ühing toetanud Torma kogudust nii materiaalselt kui ka vaimselt ja vaimulikult. Omalaadne projekt oli MTÜ Tormaystävät ja Torma ühisettevõte TORPAK AS, lihatöötlemistehas, mis tegutses Tormas aastail 1994–2000. Torma sõpradel on õnnestunud ka suurendada pakilalaste teadmisi Eestist. Sealsetele inimestele on korraldatud üle 20 bussireisi Eesti eri piirkondadesse. Tormast on käidud Pakilas nii kooriga esinemas kui ka jumalateenistustel kaasa aitamas. Tähtsate projektide hulka on kuulunud Torma pastoraadi remont. 2011. aastal tunnustati Paulit EELK koostöömedaliga.

Mäletame Paulit kui suure südamega, sooja ja abivalmis inimest ning avaldame kaastunnet lesele, tütrele ja kõigile lähedastele.

Pauli Matikainen maeti 29. aprillil Maunula kalmistule.

Õndsad on surnud, kes nüüdsest peale surevad Issandas! Jah, Vaim ütleb, et nad võivad hingata oma vaevadest, sest nende teod lähevad nendega kaasa.  (Ilm 14:13)

EELK Torma Maarja kogudus ja õpetaja Mehis Pupart 

MTÜ Pakilan Tormaystävät ja asejuhataja Tapani Harviainen 

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)