Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Nonna Matson-Levkovitš

19.02.2014 | | Rubriik: Teated

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIn memoriam
Nonna Matson-Levkovitš

Nonna Matson-Levkovitš sündis 1938. aastal  muusikute perekonnas, sai muusikalise hariduse. Peterburi Eesti Kultuuriseltsiga ühines 1995 sidudes selle sammu oma represseeritud eestlannast ema Hilda Matsoni mälestusega.
Nonna hakkas aktiivselt tegutsema selle nimel, et organiseerda eesti koor, ja nägi tohutut vaeva, et leida mõttekaaslasi ning luua ühtne ja sõbralik laulukoor. Professionaalsete kogemuste ja oskuste edasiandmise kõrval pidas Nonna oma esmaseks ülesandeks kasvatada inimestes armastust muusika ja koorilaulu vastu. Ta armastas alati rõhutada, et asjaarmastajate  koor tuleneb sõnast «armastus» ja selles ongi kogu edu iva. Esimene kontsert anti 25. detsembril 1995. aastal ja alates sellest päevast muutus koor Peterburi Kultuuriseltsi lahutamatuks osaks, hiljem sai koorist ka Peterburi Jaani koguduse koor.
Tänu Nonna  energiale andis koor kümneid kontserte aastas, osales paljudel festivalidel, arendas ja süvendas sõprussuhteid erinevate loominguliste isikute ja ühendustega, oli tuntud nii Peterburis kui Eestis. Nonna suutis kooriliikmetele sisendada armastust eesti muusika ja kultuuri vastu.
Peaegu 20 aastat pühendas Nonna Matson-Levkovitš end piiritult ja eneseohverdavalt muusika teenimisele ja Peterburi eestlaste loomingulise ühtsuse säilitamisele. Kooriga seotud tegevuse kõrvalt jõudis ta olla ka seltsi ja koguduse juhatuse liige. Tänu Nonna aktiivsele tegutsemisele sai teoks kohalike eestlaste unistus – EELK poolt lähetatud kodueesti pastorite regulaarsed jumalateenistused Peterburis. Ta oli üks esimesi ja aktiivsemaid osalejaid talgutel, mida korraldati Jaani kiriku korrastamiseks.
Nonna Matson-Levkovitš lahkus meie hulgast 6. veebruaril. Igavene mälestus talle!
Peterburi Eesti Kultuuriselts
Peterburi Jaani kogudus
Peterburi Jaani kiriku fond

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)