Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Mati Listra

21.12.2018 | | Rubriik: Teated

mati listra2In memoriam
Mati Listra
21. november 1946 – 11. detsember 2018

Me ju teame, et kui meie maine telkhoone maha kistakse, on meil elamu Jumala käest, käteta tehtud igavene hoone taevas.
2Kr 5:1
Aasta tagasi tegime Matiga koguduse ajakirjas Sulane intervjuu, kus ta meenutas oma kirikusse jõudmist järgmiselt: „Lähemalt hakkasin mõtlema kogu vaimse maailma üle, kui isa 1981. aastal suri ja õpetaja H. Kuurme pidas matusetalituse. Tema kõne kõnetas mind ja hakkasin mõtlema, kuidas inimene on siia maailma tulnud ja kuidas siit ära läheb. Juba lapsepõlves tajusin ehk ka seda, et jumalik olevus meie üle valitseb.“ Ristimisele ja leeriõnnistamisele jõudis Mati 1988. aastal Põltsamaa kirikus. „Püüan jõuda läbi Jumala Sõna vaimsusele lähemale. Pikk tee on käia, aga kui seda iga päev teha, jõuab kindlasti ka lähemale,“ ütles ta intervjuus.
2000. aastate alguses liitus Mati Kaarli kogudusega ja ta jäi aktiivseks liikmeks oma surmani. Ta oli nõukogu liige kolmes koosseisus alates 2009. aastast ja tegutses aktiivselt koguduse remondirakukeses. Muusika- ja kultuuriinimesena oli talle väga oluline, et kaunis Kaarli kirik saaks remonditud ja orel oma endises hiilguses taastatud. Ta panustas sellesse nii ajaliselt kui ka materiaalselt ja innustas seda ka teisi tegema. Mati tähistas heade sõprade ja kolleegide ringis Kaarli kirikus oma 70. sünnipäeva, kus ta palus endale kingitusi mitte tuua, vaid annetada oreli remondiks. Nii aitas ta astuda edasi suure sammu oreli renoveerimisel.
Teda võis tihti kohata jumalateenistustel, kuhu ta tuli lahke südamega ja naerulsui. Ta tervitas ja märkas paljusid ning tundis huvi koguduseliikmete käekäigu vastu. See ei olegi nii tavapärane.
Oma lustliku meele, hea huumorisoone ja suure südamega jääb ta meie kõigi südamesse. Tänu Sulle, armas Mati, et olid koos meiega! Palume Sulle head inglid kaasa rännakule ajast igavikku.
Avaldame kaastunnet Mati lähedastele.
Tallinna Toompea Kaarli kogudus

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)