Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Mati Heinsar

20.01.2016 | | Rubriik: Teated

mati_portreeIn memoriam
Mati Heinsar
1965 – 2016

Ole ustav surmani, ja ma annan sulle elukrooni!
(Ilm 2:10)
Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse juhatuse liige Mati Heinsar hukkus 12. jaanuaril traagilises autoõnnetuses.
7. aprillil 1965 sündinud Mati Heinsares oli hoogu, nakkavat entusiasmi ja tahet nagu merel või marul, mis jõuab kõikjale, kui vaja. Mati elu oli justkui paljude lugude jutustamine, kuid eriline on see, et paljud oma suured lood oli ta ise ellu viinud. Oma õiglustunde ja otsese meele ning südamliku abivalmidusega oskas ta asju ja olukordi vaadata teise nurga alt nõnda, et kõikideks tegemisteks jagus aega.
Kurbusega meenutame ja mälestame kristlikku venda Mati Heinsart, kes oli igapühapäevane kirikuline Tallinna Piiskopliku Toomkiriku jumalateenistustel, aktiivne kaasalööja Toomkoguduse Katedraali ansamblis ning sõna ja muusika õhtutel, rääkimata tegusast tööst Toomkoguduse nõukogus ning juhatuses, samuti OÜ Kiriku Varahalduse nõukogus.
Tihti, ka nädala sees, tuli ta toomkirikust läbi, seisatas talle omasel viisil altariruumi ees. Ta tabas ära, kuidas talle kingitud aega saab edasi kinkida: abikaasa Margele ja tütardele, paljudele sõpradele, kogudusele, tööle ja hobidele. Selles ajas oli võimalik ehitada, ja neid hooneid sai palju, taastada vanu autosid, ka neid sai palju, jagada oma kirge moto- ja jalgrattaspordi vahel. Suuresti olid Mati jutustatud lood just temast endast – temas oli oskust otsuseid ning asju ellu viia, sest temas oli tahekindlust.
Mati oli suure südamega, õiglane, ustav, ääretult abivalmis ja soe inimene ning tema lai naeratus rõõmustas igal kohtumisel.
Issanda rahu olgu ja jäägu temaga ning igavene valgus paistku talle! Poole sajandi jagu päevi, mis Matile kingiti, ei ole palju ega ka vähe, aga seda aega on jagunud paljudele! Suur tänu, Mati!
Tallinna Toomkoguduse nõukogu, juhatus ja õpetaja Arho Tuhkru
—–
Mati Heinsar saadetakse viimsele teele Tallinna Piiskoplikust Toomkirikust neljapäeval, 21. jaanuaril kell 12.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)