Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Maija-Liisa Ståhl

28.08.2019 | | Rubriik: Teated

MaijaLiisaStåhlIn memoriam
Maija-Liisa Ståhl
19.01.1943–18.07.2019

Meenutame Maija-Liisa Ståhli ja tema abikaasa Ilpo Toivoneni pikaaegset ja suurt tööd Jõgeva koguduse toetamisel alates 2000. aastast. Nad on aidanud lastekodusid ja hoolekandeasutusi üle Eesti, Jõgeva piirkonnas hooldekodu Elukaar, Kiigemetsa kooli, lastekodu Metsatareke jpt.
Maija-Liisa on pälvinud aastal 2018 pikaajaliste teenete eest kiriku heaks EELK aukirja, mille ta isiklikult Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus nelipühal vastu võttis. Ka on ta saanud EELK koostöömedali.
Maija-Liisat ja Ilpot on tunnustatud ja tänatud Jõgeva maavanema ja Jõgeva linna poolt tänu- ja aukirjadega. Maija-Liisa oli esitatud „Eestimaa uhkuse“ nominendiks.
Tema algatusel ja eestvedamisel on iga aasta kolmandal advendipühapäeval jagatud kirikulistele traditsioonilist soome rahvuslikku toitu (riisipuder kisselliga) ja väikseid rahalisi kingitusi. Renko koguduse poolse suure toetuse korraldajaks oli enamasti Maija-Liisa.
Tihedad vastastikused suhted on toiminud aastaid. Vastastikku on käidud osalemas kiriklikel üritustel ja tähtpäevadel.
Ärasaatmistalitus ja muldasängitamine Renko kalmistul toimus 17. augustil Soomes. Mälestustalitusel osales Jõgeva koguduse esindus.
Meenutame tänumeeles Maija-Liisat ja mõne aasta eest meie hulgast lahkunud Ilpot,
suure südamega kaasteelisi. 20. augustil oli Jõgeval nende auks mälestusõhtu.
Jõgeva kogudus

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)